Strona główna > Dom i ogród > Ogrzewanie > Dobry kocioł kondensacyjny

Dobry kocioł kondensacyjny

Dobry kocioł kondensacyjny

Hej! Co myślicie o kotłach kondensacyjnych? Jakie macie doświadczenie z tego rodzaju systemami grzewczymi? Polećcie mi jakiś dobry model!

Kitas

Posty: 13

 
Zakup kotła kondensacyjnego to dość droga inwestycja dlatego warto wcześniej zasięgnąć porady specjalisty w zakresie systemów grzewczych. Z tego co się orientuję, to żeby taki kocioł osiągnął ponad stu procentową wydajność cieplną to trzeba odpowiednio do jego potrzeb wymienić całą instalację.

Krzysio

Posty: 18

 
Moim zdaniem kotły kondensacyjne to najlepsze na rynku systemów grzewczych rozwiązanie. Ich wydajność cieplna przekracza sto procent co nie zdarza się w przypadku kotłów tradycyjnych. Myślę, że inwestycja w tego rodzaju kocioł szybko ci się zwróci.

ostrogi piętowe bielsko biała

Posty: 15

 
Uważam, że spokojnie możesz sprawdzić ofertę kotłów kondensacyjnych, którą znajdziesz na <hoval.pl. Ja zdecydowałem się na model Ultra Gas i czekam na jego możnaż. Fachowiec od instalacji stwierdził, że to doskonały kocioł i że warto było zainwestować w jego zakup.

Akimer56

Posty: 19

 
Mój szwagier kupił ostatnio kocioł kondensacyjny Utra Gas i jest bardzo zadowolony. Rachunki spadają więc mogę powiedzieć, że jest energooszczędny i ma wysoką wydajność.

Biforr23

Posty: 30

 
Już od dawna mój system grzewczy obsługuje kocioł kondensacyjny. Już po pierwszym sezonie grzewczym znacznie zmniejszyły się koszty związane z ogrzewaniem. Kocioł działa bez zarzutu, jest ciepło a budżet nienadszarpnięty jak w przypadku kotłów tradycyjnych.

21gregorek

Posty: 11

 
Podobno kotły kondensacyjne charakteryzuje wydajność cieplna przekraczająca sto procent gdy w porównaniu z klasycznymi modelami kotłów jej wysokość oscyluje w granicach osiemdziesięciu procent. Sam zastanawiam się nad zainwestowaniem w tego rodzaju rozwiązanie.

andrew66

Posty: 10

 
Ja zdecydowałem się na kocioł UltraGas od Hoval, który polecił mi fachowiec z zakresu systemów grzewczych. Jestem bardzo zadowolony , bo przez całą zimę działał bez zarzutu a koszt ogrzewania w całym sezonie grzewczym jest zdecydowanie niższy w porównaniu do lat ubiegłych.

johncena67

Posty: 13