Cięcie płytek dekoracyjnych

Cięcie płytek dekoracyjnych

Hej – witam. Ostatnio widziałam w telewizji w programie o remontach bardzo fajny pomysł na użycie cegły w kuchni. Będziemy chcieli z mężem coś podobnego u siebie w kuchni zrobić na ścianie. Tylko teraz pytanie – jaką cegłę i skąd kupić, żeby się nadała do takiego pomieszczenia dość specyficznego jak kuchnia, gdzie jednak warunki są dość wilgotne.

edyta123

Posty: 8

 
Jeszcze z cegieł przy urządzeniu domu nie korzystałem, ale jest to na pewno jakaś opcja. Zwłaszcza myślę, że w sypialni by to fajnie mogło na ścianie wyglądać. Łóżko z palet, ściana z cegłami – mocno przemysłowo, ale ciekawie.

Marioleczka

Posty: 12

 
Tato kiedyś skądś zamówił do mieszkania cegłówki i nawet fajnie mu wyszedł remont. Wyłożył ścianę w kuchni i łazience. Początkowo nie miałem do tego przekonania, ale jak już wszystko zrobił to efekt był super. Wiem, że jakiś impregnat stosował, żeby cegły uodpornić na wodę.

doprzodu

Posty: 19

 
Gdzieś słyszałem, że na mieście przycinają stare cegły na płytki, ale nie znam konkretów. Pogadam w pracy z kumplem, bo on coś takiego planuje zamawiać do siebie do przedpokoju.

damian

Posty: 14

 
Moi znajomi mają cegłę na dekoracji w kuchni i podoba mi się jak im to wyszło. Oni z tego co wiem to zatrudniali całe biuro architekta wnętrz, więc mieli wszystko zaplanowane od początku do końca.

Ticket2Hell

Posty: 9

 
Brat coś ostatnio opowiadał, że chce właśnie sobie ściankę z cegieł zrobić w salonie vis a vis telewizora. Ciekawe jak jemu to wyjdzie, bo w sumie na fotkach z projektów które mi pokazywał wygląda to wszystko ekstra.

Marioleczka

Posty: 5

 
Duży wybór cegły mają na stronie retrocegielka.pl. Polecam. Firma specjalizuje się w przycinaniu starych, rozbiórkowych cegieł, czyszczeniu, sprzedaży i montażu. W ofercie są płytki, które można wewnątrz sobie na ścianie wyłożyć, albo na zewnątrz na elewacji. Ja właśnie kupowałem płytki ze środka, które idealnie się nadają do montażu na zewnątrz. Idealna czerwień, nie jakaś imitacja. Cenowo wcale nie wyszło drogo.

luluś45

Posty: 14

 
Cegła cegle nierówna. Można kupić lepszej klasy materiały, które rzeczywiście długo posłużą, jak też cegłę, która się lada moment rozsypie na kawałki. Dużo zależy od tego skąd taka cegła dokładnie podchodzi i jak jest zabezpieczona.

pawel253

Posty: 8

 
Zwłaszcza w knajpach takich jak puby, bary podobają mi się ceglane dekoracje. Dobrze to wygląda, jest zupełnie inny charakter wykończenia wnętrz. Ale z tego co wiem to takie prawdziwe cegły potrafią sporo kosztować.

Kruk

Posty: 30

 
Ludzie teraz wracają do klasycznych rozwiązań, więc też cegły wracają do łask. Nie dziwi mnie to – materiał na pewno ponadczasowy i uniwersalny. Swego czasu też nad cegłą myślałem do salonu, ale nie udało się nigdzie znaleźć w dobrym standardzie.

codePerformance

Posty: 14