Strona główna > Elektronika w palcu > AGD do zabudowy > jaki projektor LED

jaki projektor LED

jaki projektor LED

Czy waszym zdaniem opłaca się zakup projektora LED? Jakie macie doświadczenie z podobnymi urządzeniami? Bardzo zależy mi na wiarygodnych opiniach.

audi80

Posty: 5

 
Jak rzutnika zamierzasz używać tylko od czasu do czasu to rozsądnie postawić na technologię LED. Przynajmniej trochę zaoszczędzisz.

fasnnnn9898

Posty: 18

 
Przy zakupie projektora warto ocenić przede wszystkim poziom hałasu urządzenia, przekątną wyświetlanego obrazu, żywotność, jasność, kontrast, rozdzielczość. Starsze modele projektorów strasznie hałasują i uniemożliwiają wręcz normalne oglądanie filmów, więc uważaj na ten punkt koniecznie.

Kitas

Posty: 11

 
Mam dwa projektory DLP. Jeden w domu, drugi w firmie. Marka maxled.tv. Projektor DLP wyróżnia się kilkoma ciekawymi właściwościami. Przede wszystkim projektor DLP od nich prezentuje podobną jakość obrazu przez wiele lat. W innych projektorach często jakość obrazu pogarsza się wraz z ilością godzin pracy. Tutaj tego praktycznie nie ma, nie widzę podobnych strat, a jestem fanem projektorów od dawna. Praktycznie nie odczuwasz rachunków za prąd. Projektor jest tak skonstruowany, że nie boisz się o jego czyszczenie wewnątrz. No i oczywiście głębokie czernie, obraz jest szczegółowy, dobrze zbilansowany na całej przestrzeni. Ja bym się na twoim miejscu nawet nie zastanawiał, tylko brał projektor DLP.

Lubus34

Posty: 27

 
Zalecam spojrzeć na wszystkie rodzaje projektorów, czyli LCD, LCOS, DLP, CRT, Light Valve i sobie porównać zalety i wady.

minertus

Posty: 12

 
Z reguły biurowy projektor powinien charakteryzować się większą jasnością. Do kina domowego polecałbym projektor nieco ciemniejszy.

Kitas

Posty: 11

 
Nie ustawiaj tylko projektorów LED w zbyt dużej odległości, bo po prostu otrzymasz obraz z nieciekawie wyglądającymi pikselami. Trzeba uważać na odległości ustawienia projektora od ekranu, bo to często wartość kluczowa.

guster

Posty: 10

 
LED jest na pewno słabsze od DLP, ale i tańsze, więc warto kupić projektor pod konkretne oczekiwania. Projektorów DLP praktycznie się nie serwisuje. Nigdy nie miałem z nimi problemów technicznych.

labuh

Posty: 8