licencja pilota, polecicie ?

licencja pilota, polecicie ?

Długo trwa kursy na pilota z licencją turystyczną? Wiem, że licencja rekreacyjna też jest, ale mnie interesują nieco większe samoloty. Może macie jakąś szkołę, która jest w stanie mi w tym pomóc? Czekam na odpowiedzi.

Wariat

Posty: 1

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

mikesmith0103

Posty: 3

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

Lupusx

Posty: 6

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

codePerformance

Posty: 6

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

Yuri20

Posty: 6

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, ale nie dałem rady. Myślałem, iż będzie to prostsze powinność do wykonania, a okazało się zbyt ciężkie. Teorii sporo. To jest kilka przedmiotów, które trzeba znać znakomicie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

@marcelko

Posty: 13

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć wiele pieniędzy, niemniej jednak i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba wykonać to przecież początek.

Tadzin

Posty: 2

 
Jest szkoła lotnicza, która prowadzi inne szkolenia. Można tam zdobyć licencje rekreacyjną, turystyczną, niemniej jednak i na latanie w nocy. Każdy może odnaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, niemniej jednak nie lata, bo kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga zabawa, wobec tego nie jest przeznaczona dla każdego.

Tomcio

Posty: 13