najtańsze OC

najtańsze OC

Chciałbym dopasować profesjonalnie polisę autocasco. Ostatnio zacząłem częściej jeździć samochodem i przydałby się solidny pakiet. Nie mam doświadczenia w doborze OC i AC jednocześnie, zatem chętnie poznam wasze wskazówki z tego obszaru. Pozdrawiam serdecznie.

matek562

Posty: 3

 
Sprawdzaj zawsze warunki ubezpieczenia, a przede wszystkim próg szkody minimalnej. Czasami najtańsze ubezpieczenie OC nie jest wcale najlepsze.

Radziu

Posty: 7

 
Jeżeli stawiasz tylko na OC to naturalnie liczy się najniższa cena. Jeżeli natomiast wybierasz już OC i AC przyda ci się pomoc branżowego konsultanta.

serbuś

Posty: 11

 
Jeżeli często podróżujesz z rodziną to weź pod uwagę ubezpieczenie NNW, ewentualnie wykup szerszą polisę na życie. Teraz nie warto moim zdaniem ryzykować, a koszty są często minimalne.

trans34

Posty: 12

 
Dobrze mieć wpływ na wszystkie warunki ubezpieczenia samochodu. Wybieraj zawsze bezpłatne holowanie w ramach OC. Ratuje skórę w wielu sytuacjach :P Trzeba zadbać, aby ten element był koniecznie przestrzegany.

nnn2

Posty: 18

 
Monitoruję regularnie rynek ubezpieczeń komunikacyjnych, bo oferty zmieniają się coraz częściej na korzyść kierowców. Konkurencja jest w TU dość duża. Mniej więcej raz miesięcznie wypełniam formularz porównywarki najtaniejuagenta.pl i otrzymuję bezpośrednio listę wyłącznie interesujących mnie ofert. Nie musisz przedzierać się przez sterty oddzielnych ofert. Zaznaczasz konkretnie, czego oczekujesz i informacja przychodzi ci bezpośrednio od TU. Jestem już dość starym kierowcą, ale porównywarki ubezpieczeń OC i AC znacznie ułatwiają życie. Poza tym formularz wypełniasz samodzielnie i wiesz, co otrzymujesz. Nie ma tutaj zbyt dużej roli pośrednika.

Lupusx

Posty: 4

 
Jak dla mnie w obecnych czasach warto wybrać samochód z mniejszym silnikiem. To od razu wpływa na optymalizację kosztów OC, co jest w stolicy wręcz kluczowe dla wygenerowania dodatkowych oszczędności.

Mr Frog

Posty: 6

 
Według mnie najważniejsze pojęcia przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej to sposób likwidacji szkody, suma ubezpieczenia, a ostatecznie udział własny. Im większy udział własny, tym z reguły niższa składka.

Fajae

Posty: 19

 
Ubezpieczenia komunikacyjne w pakiecie wychodzą zawsze taniej, często o kilkanaście procent.

MiG66

Posty: 13

 
Zawsze, jeżeli kupujesz ubezpieczenia w większym pakiecie to płacisz ogólnie taniej za wszystko. Jak masz droższy samochód to bym na twoim miejscu wybrał opcję zabezpieczenia przed ryzykiem kradzieży. Człowiek śpi wtedy spokojnie :P

gregcie@

Posty: 13