gdzie kupie wyposazenie do warsztau

gdzie kupie wyposazenie do warsztau

Witam, przymierzam się poważnie do uruchomienia warsztatu samochodowego. Zamierzam serwisować samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe, a do tego prowadzić dokładną diagnostykę. Na 100% otrzymam dofinansowanie i na wszelki wypadek zapytam was o wskazówki związane z uruchomieniem warsztatu. Jeżeli macie namiary na dobry sprzęt to też chętnie poczytam. Pozdrawiam.

wisła1905

Posty: 2

 
Klienci warsztatów samochodowych, szczególnie nowych oceniają ich jakość po wyposażeniu, więc nie warto żałować. Nowe maszyny w sumie szybko się zwracają, jeżeli rozbudujesz bazę lojalnych klientów.

Łukasz Z

Posty: 4

 
Naprawiam u siebie samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i motocykle. Do tego dochodzi diagnostyka. Warsztat, praktycznie 60-70% elementów kompletowałem przez Siegstar. Ciekawe urządzenia z możliwością późniejszej rozbudowy (modułowe rozwiązania). Bardzo dobre podejście, bo w sumie nie wiesz nigdy, jak rozwinie się warsztat. W ciemno polecam od nich podnośniki kolumnowe do samochodów ciężarowych. W niemieckim standardzie. No i jest dokumentacja do UDT, aktualna deklaracja zgodności. Serwis pogwarancyjny też po dwóch latach.

@marcelko

Posty: 14

 
Jak bierzesz wyposażenie warsztatu w jednym miejscu to na pewno wynegocjujesz solidny rabat. Nie bierz raczej najważniejszych elementów z rynku wtórnego, bo jednak ryzykujesz w kwestiach zgodności z normami jakości.

Justynka45

Posty: 6

 
U mnie jest diagnostyka, różne rodzaje mierników, narzędzia podstawowe, elementy do regulacji, podnośniki. Najlepiej przejdź się po konkurencyjnych warsztatach. Zobacz, jak ludzie pracują, z czego najczęściej korzystaj ą. Analiza konkurencji się sprawdza.

Al3-56

Posty: 24

 
Bierz sprzęt do warsztatu w leasing. Dla nowych biznesów z dobrym biznesplanem można wynegocjować zazwyczaj niezłe warunki współpracy.

TomekK

Posty: 4

 
Warto, żeby przy zakupie maszyn do warsztatu samochodowego ktoś przeszkolił twoich pracowników z zastosowania konkretnych funkcji. Niestety szkolenia to rzadkość, a na czytanie instrukcji raczej nikt nie ma czasu.

deruner56

Posty: 22

 
Niektóre warsztaty w celu ograniczenia kosztów rezygnują z mocno specjalistycznych narzędzi. Na początku do optymalizacji ekonomicznej to niezła strategia.

johncena67

Posty: 6

 
Jednym z formalnych wymogów przy zakładaniu warsztatu samochodowego jest dobre jakościowo wyposażenie, więc nie warto oszczędzać. No i zastanów się, ile działów warsztatu stworzysz. Naprawa, konserwacja, diagnostyka, wulkanizacja to moim zdaniem obowiązkowe usługi. Bierz urządzenia do łatwego rozszerzenia w przyszłości. Na bazie modułów.

HamLitek

Posty: 22

 
Moim zdaniem sukces warsztatu zależy od doświadczenia, lokalizacji i obowiązkowo solidnego sprzętu do napraw podstawowych i bardziej specjalistycznych. Dodatkowo przyda się rozbudowanie magazynu części zamiennych. Klient teraz nie lubi długo czekać na serwis.

Oct714

Posty: 9