Aukcje internetowe

Aukcje internetowe

Cześć, chciałbym podyskutować o potencjale aukcji internetowych. Czy bierzecie udział często, jakie macie najlepsze techniki i sprawdzone serwisy w tej kategorii, oczywiście poza Allegro :)

figo

Posty: 1

 
Według mnie rynek aukcji online w kraju jest za bardzo zmonopolizowany, co odbija się oczywiście negatywnie na cenach dla wszystkich. Mam nadzieję, że powchodzi trochę więcej marek do pośrednictwa w sprzedaży internetowej. Jedna z bardziej potrzebnych kategorii teraz.

krzysioo0

Posty: 4

 
Trzeba dywersyfikować sprzedaż, nawet na niszowe portale przeznaczone do wystawiania aukcji, bo po prostu zwiększasz naturalnie wskaźnik konwersji. Jeżeli jeden serwis przestanie normalnie funkcjonować od razu przerzucasz wszystko na inny. To opłacalna strategia.

El2CzupakaBra

Posty: 22

 
Dywersyfikuję ruch do sklepu internetowego przez Aligato dodatkowo. Moim zdaniem platforma handlowa z dużym potencjałem. Regulamin czysty, bez dziwnych opłat, ani produktów rywalizujących ze sklepami internetowymi. O to właśnie powinno chodzić w tym biznesie.

Yuri20

Posty: 31

 
Warto sprawdzić, czy portal aukcyjny nie rywalizuje ze sprzedającymi własnymi produktami. Niestety w Polsce standardowa procedura. Mam nadzieję, że to się w końcu zmieni na lepsze.

czesiek00

Posty: 11

 
Jeżeli platforma handlowa zaczyna rywalizować produktami z własnymi klientami to wyraźnie sprawa dla Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Albo się pośredniczy, albo sprzedaje własne produkty przez sklep internetowy i tyle, a nie jakieś dziwne połączenia. Na pewno wszyscy wiecie, o czym mówię.

miko_poz

Posty: 13

 
Czekam od dawna na alternatywę dla Allegro. Na aukcjach jest po prostu za drogo. Widać, że sprzedawcy są pod dużą presją kosztów. Do tego rośnie cały czas stawka za prowadzenie działalności gospodarczej.

BrumBrum2

Posty: 23