znacie jakieś dobre szkoły muzyczne we Wrocławiu i Warszawie?

znacie jakieś dobre szkoły muzyczne we Wrocławiu i Warszawie?

Ukończyłem już jeden kurs gry na saksofonie, ale teraz szukam jakiejś lepszej szkoły, gdzie mógłbym podszlifować swoje umiejętności na tym instrumencie. Doradzicie w mieście takie miejsce gdzie warto byłoby się uczyć?

gregcie@

Posty: 13

 
Jeśli chodzi o naukę rockowego śpiewania to powiem, że ciężko jest znaleźć dobre warsztaty, czy szkołę. U nas we Wrocku ostatnio ruszyła Akademia Rocka (www.akademiarocka.pl) i tutaj jak zobaczyłem kadrę to wiedziałem, że się muszę zapisać. Wokalu męskiego uczy Hans – Hajncel, gość, który niesamowicie ogarnia ekstremalne techniki takie jak growl i scream, które mnie akurat bardzo interesują. Oferta jest szeroka, oprócz wokalu są zajęcia z gitary, saksofonu, pianina. Może tu spróbuj swoich sił ;) Pozdrawiam!

Czarek

Posty: 13

 
Dobre wspomnienia mam z nauką gry na pianinie w Akademii Rocka. Oni tam prowadzą zajęcia dla różnych grup zaawansowania. Bardzo fajną opcją jest, że pomagają też w pierwszych koncertach, a nawet wydaniu płyty, masz kompleksowe wsparcie. Ostatnio się doczytałem na ich stronie -www.akademiarocka.pl, że oprócz szkoły w Wawie, gdzie ja chodziłem, otworzyli też punkt we Wro, także widać, że się rozwijają. Fajnie.

TomekK

Posty: 19

 
Jeśli chodzi o kadrę to zdecydowanie numerem jeden w Warszawie jest szkoła - Akademia Rocka (www.akademiarocka.pl). Tutaj uczą świetni muzycy, choćby mający za sobą współpracę z Vavamuffin, czy zespołem Wilki! Generalnie w ofercie masz tak – śpiew, bas, gitarę, saksofon, pianino, no i perkusję. Ja tutaj ćwiczyłem się w basie i jestem mega zadowolony z efektów, można powiedzieć, że uformowali mnie jako muzyka.

Fajae

Posty: 20

 
Wiesz co, ja kończyłem kurs gry na pianinie jakiś czas temu w Akademii Rocka na Pradze w WWA. Na stronie www.akademiarocka.pl jest ich całościowa oferta. Dobry klimat u nich panuje, sami pasjonaci. Pomagają w rozwoju nie tylko od strony technicznej – czyli kształcą, ale pomagają też ogarnąć płytę, czy koncerty a wiadomo jakie to jest ważne.

gregcie@

Posty: 11

 
Jak ceny w takich szkołach, ktoś się orientuje? Ile trzeba liczyć, że wezmą za godzinę nauki np. gry na basie? Pewnie w Warszawie drogo...

Marysia

Posty: 19

 
Kiedyś, dawno temu sam kończyłem szkołę muzyczną i powiem, że nawet się dobrze nauczyłem grać na gitarze, ale jakoś nie poszedłem w tę stronę zawodowo. Ale hobby bardzo przyjemne, dobrze jest pograć czasem znajomym przy ognisku ;>

Fanatyk

Posty: 16

 
Najlepiej to pójść osobiście do kilku szkół i sprawdzić jaka atmosfera gdzie panuje. Można sporo wyczuć po takiej wizytacji ;) Powodzenia!

labuh

Posty: 26

 
Jakiś czas temu miałam epizod w programie typu talent szoł, ale dość szybko odpadłam i teraz chcę się gdzieś zapisać na lekcję śpiewu. Wiem, że mam potencjał, ale też braki techniczne i chcę iść w tym kierunku.!

Orange444

Posty: 21

 
Sam gram w zespole rockowym i szukałem właśnie ostatnio jakiś zajęć z gry na basie. Znajomy podrzucił mi link do szkoły muzycznej we Wrocławiu specjalnie prowadzonej pod kątem rocka. Tu masz link do nich -www.akademiarocka.pl. Kadra wygląda u nich ciekawie. Gry uczę się u Mateusza Biegaja, który jest uczniem Wojtka Pilichowskiego i jestem zadowolony. Fajne, miłe, otwarte podejście ma ten gość.

Coś tam słyszałem o jednej dobrej szkole muzycznej w centrum, ale teraz nie przypomnę sobie jej nazwy. Jak mi wróci to napiszę.

repta32

Posty: 20