Gdzie na studia Kraków

Gdzie na studia Kraków

Licencjat z kosmetologii w Krakowie – na jakiej uczelni polecacie studiować? Różne opinie się słyszy, tych różnych niepublicznych szkół jest wysyp. Będę wdzięczna za wasze opinie. Pozdr!

mew soncz7777

Posty: 5

 
Jestem zdanie, że dzisiaj to nie ma sensu robić studia, tylko lepiej jakiś praktyczny fach sobie zrobić. Przynajmniej potem sytuacja z pracą jest lepsza. Znam wiele osób po studiach którzy zarabiają po 1,5 k i jak oni mają z tego wyżyć?

Saagerrak

Posty: 32

 
Ja może trochę przestrzegę przed uczelniami, które mają zbyt szeroką ofertę. Oczywiście mówię o tych prywatnych. Dobrze jeśli szkoła ma jakiś swój profil, kilka wiodących kierunków, jakąś specjalizację. BO jak coś jest od wszystkiego to jest od niczego imho.

namok

Posty: 18

 
Teraz to nawet kilka kierunków dobrze jest skończyć. Im więcej w CV tym większe szanse na dobrą pracę. Pracodawcy patrzą na takie rzeczy, warto mieć tych fakultetów trochę, żeby się przebić ze swoją kandydaturą.

piotrex007

Posty: 16

 
Są kierunki bardziej perspektywiczne i takie, które pewnego miejsca na rynku pracy nie gwarantują. Warto sobie poczytać różne prognozy na następne lata, gdzie jasno widać jakie zawody będą cenione, a jakie coraz mniej potrzebne.

Black_Riot

Posty: 9

 
Ja zaczynam od nowego semestru studia z dietetyki na MWS Dietla na os. Kościuszkowskim. Rekrutacja zrobiona sprawnie, szybko była informacja zwrotna o przyjęciu, nie było problemów z kontaktem, można się było zawsze dodzwonić i dopytać o warunki przyjęć i całe te formalności. Mój brat tam skończył studia w tym roku i sobie chwalił, dlatego też tutaj aplikowałem.

EkstraIBM

Posty: 37

 
Mój brat wiem, że teraz będzie szedł na jakieś studia prawdopodobnie, ale ciągle się waha, bo jeszcze myśli, żeby wyjechać za granicę, dorobić się, wrócić i od razu zacząć od założenia swojego biznesu...a studia może jakoś zaocznie. Wiem, że sporo ludzi teraz tak kombinuje.

AloBalo

Posty: 16

 
Ciekawa jestem jakie są teraz czesne tak mniej więcej. Ktoś jest w stanie jakiś przykładowy cennik wrzucić? Najbardziej by mnie kosmetologia interesowała, w tym czuję się pewnie.

dersu4

Posty: 13

 
Różne są szkoły, różne są kierunki. Na pewno są uczelnie, które lepiej sobie radzą z kierunkami typowo społecznymi, inne humanistycznymi, jeszcze inne ścisłymi. Warto pod tym względem wyszukiwać. Bo to, że szkoła jako szkoła będzie miała dobrą opinię, to nie znaczy że konkretny kierunek będzie u nich na dobrym poziomie.

Yuri20

Posty: 7

 
W niektórych uczelniach to problemem jest logistyka. Są takie uczelnie w Krk, że jedna zajęcia są na jednym końcu miasta, a na drugie tego samego dnia trzeba jechać 20 km dalej...prawdziwa szkoła przetrwania dla studentów. Najlepiej jak wszystko skupione jest w jednym miejscu.

TomekK

Posty: 6