Fotoogniwa, jaki mi polecicie ?

Fotoogniwa, jaki mi polecicie ?

Ciekaw jestem jak dzisiaj wygląda rynek paneli słonecznych w kraju. Jakiś czas temu wiele się słyszało o tej ekologicznej i oszczędnej opcji, a ostatnio mam wrażenie, iż temat ucichł. Ma ktoś z was panele słoneczne na dachu? Opłaca się to?

Darecz34

Posty: 17

 
Wiem, że są w kraju takie przedsiębiorstwa, jakie zainwestowały w energię z wód podziemnych, głębinowych chyba. I fajnie im się ta inwestycja zwraca. My akurat pod swoim budynkiem nie mamy takich ciepłych wód, niemniej jednak właśnie myślę nad inwestycją w elektrownię słoneczną na dachu. Wiem, że można odsprzedawać taki słoneczny prąd za idealne pieniądze. Już pierwsze kroki poczyniliśmy, dziś czekamy na przygotowanie projektu i wyceny.

Budowlanic23

Posty: 23

 
Oj pamiętam jaki miałem dylemat jak poszukiwałem paneli dla siebie. Ogólnie znalazłem dwie niezmiernie ciekawe oferty. Zacząłem pytać na forach, sporo czytałem na ten temat, obejrzałem nawet ze dwa filmy dokumentalne :) W końcu wybrałem ofertę http://www.solsum.pl i generalnie myślę, że decyzja pozytywna. Niesłychanie mi się podoba to, że zgromadzony w ciągu dnia prąd mogę sprzedać do sieci. Nocą zaś korzystam z najniższych stawek prądu z sieci i tak się interes kręci:)

EQub

Posty: 25

 
Nigdy nie byłem świetnym doradcą :P Natomiast jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne to akurat coś tam wiem. W zeszłym roku założyli mi na domu takie baterie i od tej pory przynajmniej jeden problem – rachunki za prąd, odpadł mi z głowy. Instalację wykonała u nas firma http://www.solsum.pl, którą spokojnie wybrałbym jeszcze raz, jeśli miałbym znowu montować baterie. Rzetelne, doświadczone przedsiębiorstwo. Mają w ofercie artykuły niemieckie i norweskie, a więc jakość wysoka. Gwarancję na panele mamy 25 lat, więc też całkiem wiele.

jajajosz12

Posty: 24

 
Borykam się – delikatnie mówiąc – z wysokimi kosztami energii elektrycznej. Tak właśnie myślę też nad tymi bateriami solarnymi. Jeszcze się nie rozglądałem, niemniej jednak troszkę mi znajomi opowiadali na ten temat, albowiem mam kilku kumpli, którzy korzystają z paneli. Ponoć inwestycja zwraca się niesłychanie szybko. Nie dość, że mają prąd za friko, to jeszcze podczas bardziej słonecznych dni gromadzi się więcej energii, którą sprzedają do sieci w korzystnej cenie.

45-YYY

Posty: 27

 
Chyba zrobiło się dzisiaj modne inwestowanie we wszystko co ekologiczne. Widać to nie jedynie po tym jaką popularnością radują się systemy fotowoltaiczne, natomiast nawet po sklepach spożywczych, gdzie coraz więcej jest półek z ekologiczną żywnością. Ludzie coraz częściej myślą o takich rzeczach i to jest fajne. Ja akurat jestem trochę z daleka od tej mody, bo prąd mam z sieci, zaś jem cokolwiek, natomiast może jeszcze mi się odmieni:)

pozdro!

@malpka

Posty: 39

 
Ja akurat mam systemy fotowoltaiczne i jak najbardziej mogę polecić. Oszczędności są i to ogromne. Generalnie baterie są niesłychanie wydajne, czyli naprawdę nie muszą panować jakieś afrykańskie upały, żeby promienie słoneczne zostały wychwycone i skumulowane. Wystarczy zwykłe, dzienne światło słoneczne.
Dobrego!

usek

Posty: 44

 
Jest pomysł, żeby na naszym nowo budowanym domu takie systemy założyć. Bardzo mnie interesuje to zarabianie na elektrowni słonecznej. Z tego co się orientuję, można sprzedawać prąd, jeżeli jakiś zostanie po słonecznym dniu. Pewnie wiele zależy od regionu Polski. U nas w Wielkopolsce akurat dni słonecznych w ciągu roku jest najwięcej, więc tutaj pożądane byłoby budować takie domy słoneczne.

Imbirrr4

Posty: 27

 
No siemka. Szczerze? :)

Mnie to ani ziębi, ani grzeje. Moim zdaniem aktualnie panele są znane, niemniej jednak za kilka lat ludzie o tym zapomną i się sława skończy. Wątpię, iż te systemy będą tanieć, raczej będą zarezerwowane dla wąskiej grupy najbogatszych i tyle.

Klarawaw3

Posty: 30