Dobry grzejnik elektryczny

Dobry grzejnik elektryczny

Witam, podoba mi się ogrzewanie mieszkania na podstawie promieniowania podczerwonego. Niestety nie miałem wcześniej do czynienia z podobnym rozwiązaniem. Na papierze mi się wszystko zgadza, natomiast nie wiem jak w praktyce. Proszę o wasze wskazówki dotyczące doboru grzejników elektrycznych funkcjonujących na bazie promieniowania podczerwonego.

wiesław11

Posty: 2

 
Mam ogrzewanie elektryczne na podczerwień od polskiego producenta, infrapanel.pl. Przy okazji zostawiam namiar. Określiłem potrzeby dotyczące ogrzewania, poprosiłem o wycenę i projekt wdrożenia. Wszystko bezpłatnie u nich, a w dodatku mogłem grzejnik przetestować przez tydzień w domowych warunkach. Już po dwóch dniach wiedziałem, że to jest to. Przyznam, że człowiek przy ogrzewaniu na podczerwień zupełnie lepiej się czuje. Nie ma tego zaduchu. Montaż bezproblemowy wykonany przez ludzi od producenta. Grzejnik ładnie wykonany, bez wad technicznych. Koszty zgodne z wyliczeniami producenta, więc można sobie zerknąć na stronę bezpośrednio. Wszystko się zgadza w rzeczywistości, żadnego przekłamania.

Black_Riot

Posty: 3

 
Odkąd mam grzejnik elektryczny na podczerwień to w ogóle nie odczuwam duszności i dziwnych stref zimna na poziomie nieruchomości. Dbam o właściwą eksploatację i koszty mam zbliżone do standardowych metod ogrzewania, czasami nawet niższe. Dlaczego? Przy niższej temperaturze grzejnika elektrycznego mam i tak świetną atmosferę w pomieszczeniach.

@marcelko

Posty: 12

 
Po wdrożeniu grzejników elektrycznych przynajmniej wiesz zawsze, ile zapłacisz. Nie ma problemu z mierzeniem wydajności, czy skali opłat. Wiem, że wielu producentów pozwala przez pewien czas testować urządzenia w formacie bezpłatnym. Może warto sięgnąć po takie rozwiązanie?

Elllooo12

Posty: 4

 
Najlepiej szukać grzejników elektrycznych, które posiadają emiter promieniowania podczerwonego umieszczony na zewnątrz. W ten sposób naturalnie podnosisz wydajność ogrzewania.

Miluśkooo2

Posty: 3

 
Według moich doświadczeń panele na podczerwień zajmują niewiele miejsca, dają wygodę montażu i brak kosztów serwisowania. Grunt to dobrać jakiś solidny mechanizm. Nie polecam raczej chińskich wynalazków, bo potrafią się niesamowicie nagrzewać. Instalacja przy dzieciach niezbyt wskazana.

Hoteowo24h

Posty: 5

 
Polecon o mi grzejnik na podczerwień przy rehabilitacji ojca i faktycznie mówił, że mu lepiej przy takim ogrzewaniu. W całym pomieszczeniach masz również do czynienia z równym rozłożeniem stref ciepła. Grzejnik też zazwyczaj nie nagrzewa się do skrajnych temperatur.

Joe

Posty: 4