Skalniak, dobra firma?

Skalniak, dobra firma?

Hejka.

Naoglądałam się różnych skalników ogrodowych w Internecie i zachciało mi się takiego w moim ogrodzie. Problem w tym, że się na tym nie znam. Od czego powinnam zacząć i skąd mogę czerpać wskazówki?

druhnnna

Posty: 6

 
Mimo tego, że rośliny rosnące na skalnikach ogrodowych są jednymi z najmniej wymagających, to żeby móc chwalić się swoim ogrodem przed sąsiadami, warto wspomagać je co jakiś czas odpowiednimi nawozami.

Nawozy odżywcze wydłużają okres kwitnienia i sprawiają, że kwiaty prezentują się jeszcze piękniej.

Jasio234

Posty: 9

 
Należałoby pamiętać o tym, żeby podczas nasadzeń na skalniaku, dobrze zapoznać się z cechami charakterystycznymi danych roślin. Wszystkie takie informacje bez problemu odnajdziemy na http://skalniaki.org bowiem poniektóre kwiaty potrzebują specjalnej gleby, obrywania liści, przycinania lub częstszego podlewania.

TeS

Posty: 21

 
W naszym przypadku postawiliśmy tylko i wyłącznie na wyobraźnię. Nasz przydomowy skalniak zrobiliśmy w niecodziennej formie. Mąż wyłożył kamieniami niewysoki murek, pomiędzy ściankami zostawił lukę, w którą nasypaliśmy ziemi. Później posadziliśmy tam pnące byliny, najlepiej prezentuje się pochrzyn.

sawas

Posty: 9

 
W trakcie wyboru odpowiednich bylin na nasze skalniaki ogrodowe, pożądane byłoby przyjrzeć się kolorom, w których kwitną. Dzięki takiej informacji będziemy w stanie dokonać prawidłowego zakupu, a później według barw je umieścić. Trudno wyobrazić sobie rosnące blisko siebie byliny o całkowicie odmiennych odcieniach.

Worms

Posty: 17

 
Jeżeli samodzielnie budujemy skalniaki, to warto użyć do ich tworzenia zwykłe otoczaki.

Po pierwsze zawsze jest ich pod dostatkiem, a po drugie to jedne z najbardziej trwałych skał. Łatwo się je transportuje, a te używane w ogrodzie są niezniszczalne.

Bernatsti

Posty: 38

 
Niby byliny nie należą do wymagających roślin, ale żeby pomóc im w rozroście, powinniśmy sadzić je w lekkiej i co najważniejsze przepuszczalnej glebie. Najgorsza jest chyba glina, czego sam doświadczyłem. Jak było wilgotno, to nie było źle, jednak kilka dni suszy pozbawiły życia rośliny na skalniaku.

Pilek23

Posty: 21