Praca w niemczech

Praca w niemczech

Jakie warunki waszym zdaniem trzeba spełnić, aby przenieść specjalizację za granicę? Jestem lekarzem, ale w Polsce warunki dla młodych to gorsze niż w zwykłych zawodach, a nie po to się uczyłem tyle lat, aby się zmarnować już w pierwszym roku. Boję się trochę przyszłości i poważnie myślę o Niemczech. Możecie w tej materii coś doradzić sensownego?

radek

Posty: 1

 
W Niemczech polski lekarz to jest naprawdę ktoś i duży szacunek pacjenci okazują. Często znacznie wyższe kwalifikacje, inny poziom. Nasi rządzący powinni się wstydzić, że do takiej sytuacji dopuszczają szczerze mówiąc.

wincenty_21

Posty: 9

 
Tak naprawdę to polscy lekarze zastępują niemieckich, bo tam też jest emigracja specjalistów paradoksalnie. Warto o tym wiedzieć :)

gurus44

Posty: 11

 
Szkoda tracić zdrowie w kraju, skoro w Niemczech lekarza zupełnie lepiej się traktuje. Kasa też inna, nawet na start dla średnio doświadczonych. Trochę ogarnięcia i masz raj.

danka33

Posty: 9

 
Możesz też samodzielnie poszukać miejsca pracy, ale lepiej załatwić formalności jednak przez wyspecjalizowanego pośrednika, bo w Niemczech jest jednak kilka rzeczy, o które trzeba zadbać.

tigra32

Posty: 8

 
Słuchaj, to oczywiste, że polscy lekarze są przepracowani. U mnie w niewielkiej miejscowości dopchanie się do specjalisty, nawet prywatnie to już graniczy z cudem. Kryzys służby zdrowia jest wręcz nieunikniony. Nie dziwię się, że przy takich zarobkach młodzi po prostu znikają. Dwie koleżanki, dobre położone wyjechało do Niemiec z tym pośrednikiem niedawno www.konsultant24.pl i do tej pory namawiają moją matkę, żeby też skorzystała.

Strzała

Posty: 2

 
W Polsce bardzo mocno spada liczba młodych lekarzy. Wystarczy zazwyczaj komunikatywny niemiecki, aby od ręki cię przyjęli.

neimar10

Posty: 8