jakie wahacze kupic do samochodu

jakie wahacze kupic do samochodu

Co myślicie na temat marki Master Sport odnoszącej się do wahaczy? Sprawdzają się w praktyce?

labuh

Posty: 2

 
W Fordzie Mondeo III mam wahacze od http://www.master-sport.de/PL/productnews_1/ i komfort jazdy jest bardzo dobry. Stan zawieszenia znacząco się poprawił odkąd mam zamontowany ten układ. Nie mam ściągania na boki, lekko się obniżyło zużycie paliwa.

mnichh-1

Posty: 13

 
Coraz częściej wymienia się wahacze w całości i może to jest dobre podejście, chociaż trochę więcej kosztuje. Z tulejami wahaczy nie ma żartów ogólnie. Jak nastąpi zerwanie to o wypadek śmiertelny niezbyt trudno. W Alfa Romeo kiedyś, jak jeździłem to miałem takie przygody dość często :P

Czasowy

Posty: 8

 
Wahacze Master Sport w zdecydowanej czołówce branżowej. Top 3 na pewno i jest duże zaufanie kierowców. Korzystam od dawna, nie mam problemów technicznych z nimi. No i jest znacznie taniej od gigantów. Tak naprawdę różnic produkcyjnych pomiędzy czołówką producentów wahaczy jest bardzo mało. Raczej już kwestia ceny, a tutaj http://www.master-sport.de/PL/productnews_1/ wygrywa zdecydowanie.

hamm45

Posty: 7

 
Dobra praktyka to monitorowanie stanu wahaczy. Przy pogięciach, znaczącej korozji warto już wymieniać. Nie ma sensu ryzykować bezpieczeństwem swoim i pasażerów ogólnie.

Pamooko

Posty: 15

 
Sporo pozytywnych testów czytałem na temat wahaczy od http://www.master-sport.de/PL/productnews_1/, głównie na zagranicznych forach, bo często polecana marka. Używam od niedawna, bo miałem poważniejszy serwis zawieszenia i na razie wszystko w porządku. Ograniczenie korozji jest do absolutnego minimum. Nawet z mechanikiem rozmawiałem to potwierdzał jakość tego rozwiązania.

alibali

Posty: 4

 
Rozpiętość cenowa za komplet wahaczy jest spora, nawet 500 – 600 złotych, więc warto zbadać rynek i technologie produkcyjne, w tym opinie zmotoryzowanych.

Babeczka

Posty: 3

 
Czołówka, jeżeli chodzi o wahacze to Master Sport obecnie. Bardzo mocno podrasowali produkcję podobno w ostatnich latach. Do Peugeota Boxera do tej pory najczęściej polecany zestaw serwisowy, więc śmiało możesz brać.

Miluśkooo2

Posty: 11

 
Uszkodzenie wahacza sygnalizuje najczęściej mniejsza stabilność auta, często mocne stukanie. Zmniejsza się znacząco komfort jazdy.

wigry00

Posty: 5

 
Wymiana sworzni i tulei tylko też wchodzi w grę. To się nazywa ekonomicznym serwisem, ale nad nowym wahaczem idealnie dopasowanym do wymagań producenta też bym się zastanowił.

hamm45

Posty: 2