Wejscie firmy na rynek niemiecki

Wejscie firmy na rynek niemiecki

Witajcie, prowadzę firmę transportową i chciałbym zacząć działalność gospodarczą w Niemczech. Kojarzycie dobre kancelarie prawne które pomagają we wszystkich formalnościach związanych z rejestracją i prowadzeniem działalności w DE?

labuh

Posty: 2

 
Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat w Niemczech będzie więcej polskich przedsiębiorstw niż niemieckich...żartuję oczywiście, ale trend jest zauważalny, że dużo Polaków próbuje swoich sił w biznesie za granicą i często w ogóle z bardzo dobrym skutkiem.

bruklin187

Posty: 3

 
W wielu branżach zbyt jest dużo lepszy w Niemczech czy Austrii, zwłaszcza jeśli ktoś sprzedaje dość kosztowne rzeczy które w Polsce jest stosunkowo trudno spieniężyć bo ludzie są mniej zasobni.

1Alex149

Posty: 35

 
Jest taka firma konsultingowa jak BLPA ( blpa.law/pl) ich mogę polecić, specjalizują się w różnych branżach, ja mam szczególnie dobre doświadczenia w związku z firmą transportową którą prowadzę i w Polsce i w Niemczech od niedawna.

seb121

Posty: 2

 
Niby od Niemiec dzieli nas tylko Odra ale przepaść jeśli chodzi o warunki dla biznesu, pieniądze czy przepisy jest kolosalna...MOże się kiedyś ten uskok uda załatać jakoś.

Wygodniś22

Posty: 11

 
Niemiecki rynek daje dużo więcej możliwości, ale też ma swoje zagrożenia zwłaszcza jeśli ktoś nie ma doświadczenia i pierwszy raz chce tutaj ruszyć z biznesem.

znamsienatym

Posty: 10