Darmwe ładowanie komórek

Darmwe ładowanie komórek

Witajcie. Chcemy zainwestować dla naszej gminy w instalacje typu zielona ładowarka. Chodzi o miejsca z zasilaniem słonecznym do których można się podłączyć ze swoim tel lub tabletem i napełnić baterię. Zamawiał ktoś coś takiego? Jak wygląda wydajność takich akumulatorów?

andrew66

Posty: 1

 
My kupiliśmy niedawno pierwszą zieloną ładowarkę dla swojej gminy i fajnie się sprawdza. Ludzie chwalą sobie, energii nie brakuje, oby tak dalej to wyglądało. Sęk w tym, że jeszcze zimy czy jesieni nie mieliśmy z tym systemem, także nie wiem jak wtedy będzie z pozyskiwaniem energii słonecznej. Ładowarki są z serwisu smartta.pl. Dobry kontakt, rzetelne warunki bez jakiś ukrytych kosztów.

Oct714

Posty: 7

 
Ponoć są plany żeby w pobliżu szkoły gdzie się uczą nasze dzieci stanęły ładowarki solarne, ale nie wiem na ile to prawda. W każdym razie myślę, że by się przydały nie tyle dla uczniów, ale też dla nas, mieszkańców osiedla. Ile to razy byłam poza domem i zaczął mi telefon pikać że bateria pada...Te ładowarki mają być od Smartty, oni już w Polsce kilka takich instalacji postawili. Firma na smartta.pl ma dość fajnie zrobioną prezentację takich „drzewek”.

repta32

Posty: 20

 
Jeszcze nigdy nie widziałem takich paneli słonecznych w których można by telefon podładować. Mogłoby się faktycznie przydać, ale też nie jest to dla mnie towar pierwszej potrzeby jeśli chodzi o miasto i jego wyposażenie. Lepiej jakby drogi zrobili. A najlepiej niech zrobią i jedno i drugie :D i do tego plac zabaw niech naprawią, bo ten w parku jest tak stary, że pamięta erę dinozaurów. No i wtedy tam można postawić ładowarkę, bo rodzice i młodzież na pewno skorzystają.

xtigerx

Posty: 4

 
Podzielę się z wami opinią. My jesteśmy po rozmowach z firmą Smartta w kwestii zielonych ładowarek i wrażenie zrobili na nas pozytywne. Możliwe że w coś takiego zainwestujemy dla miasta. Aktualnie mam już dwa miejsca z wi fi, ale jeszcze żadnego z ładowaniem, a co ludziom po wi fi jak nie ma baterii w urządzeniu? Cała oferta jest dość przejrzyście rozpisana na smartta.pl. Alei tak lepiej zadzwonić zapytać

propek1

Posty: 10

 
My chcemy u nas w parku postawić taką ładowarkę na solary. Złożyliśmy wniosek do budżetu obywatelskiego, bo ona ma jeszcze stację naprawczą na rowery z kompresorem! A park niestety jest poza miastem i już wiele razy trzeba było rower prowadzić, bo powietrze uciekło… Jesteśmy już wstępnie dogadani z producentem (ich strona -smartta.pl) i wszystko wskazuje na to że latem coś takiego stanie. Fajne połączenie energii z wi fi. Bo jednak teraz sporo osób siada z laptopem w parku i często problemem jest to, że bateria pada i nie ma gdzie podładować. A u nas będzie :) Plus ta stacja naprawcza to rewelka dla mieszkańców.

TomekK

Posty: 8

 
Warto zadzwonić do producenta zielonych ładowarek (kontakt do nich -smartta.pl) i dopytać o taki system. My u nas będziemy jeszcze w tym roku coś takiego stawiać w trzech miejscach – park, rynek i okolice dworca. Sama inwestycja do najtańszych nie należy, ale już eksploatacja zupełnie darmowa, energia prosto ze słońca, którego jak wiadomo nie zabraknie do końca świata co najmniej. Ogólnie firma ma spore doświadczenie w takich systemach, robią je już nie pierwszy rok i mogą dużo doradzić i też robią pod zamówienie – jakie funkcje chcesz.

Miki

Posty: 4

 
Słyszę raczej dobre opinie o wydajności takich systemów fotowoltaicznych. Wiem że w Koszalinie stała taka zielona ładowarka i mój kumpel który tam mieszka bardzo sobie chwali. Duża wydajność, brak w zasadzie większej pracy przy konserwacji, serwisie itp. Sam przeglądam sobie teraz stronę producenta -smartta.pl i byłaby to na pewno dla miasta niezła forma promocji, zwłaszcza dla miasta turystycznego i użyteczne dla mieszkańców. Przecież ile razy wyjdzie się z domu i zaraz bateria pada. A tak można byłoby się podłączyć i podładować. Szczególnie, że ta zielona ładowarka ma Quick Charge 3.0, dzięki czemu naładuje urządzenie nawet 4 razy szybciej niż w przypadku standardowych ładowarek!

Lopez58

Posty: 8

 
Wiem, że przy jakiejś szkole w mazowieckiem stały takie solary do podładowania komórki. Ciekawe rozwiązanie, sama się nad tym zastanawiam jeśli chodzi o nasz zespół szkół. Teraz przecież każdy ma komórkę, tablet, notebooka i inne takie wynalazki. Cała prezentacja jaka jest na smartta.pl robi pozytywne wrażenie. Dzwoniłam się dopytać o koszty, i też myślę że byłoby to dla nas do sfinansowania. Budowa systemu robi wrażenie, wszystko z solidnych, trwałych materiałów a nie z chińskiego plastiku. Także nawet jakby jakieś ataki wandalizmu się miały zdarzyć, to mechanizm powinien sobie z tym poradzić.

Meryk87

Posty: 7

 
Ja zaproponowałem kiedyś na radzie miasta taką instalację solarną to wszyscy mówili, że dobry pomysł i tak dalej, ale jak przyszło rozmawiać o konkretach to już nie było chętnych do poparcia pomysłu.

Marioleczka

Posty: 5