Jakie fundacje warto wspomoc?

Jakie fundacje warto wspomoc?

Dzień dobry ;-) Mam pytanko o fundacje które głównie zajmują się pomocą dzieciom niepełnosprawnym. Jakie znacie, jakie pomagacie? Tak już powoli myślę o swoim picie i 1% podatku, nie wiem czyj krs wpisać...:)

Yuri20

Posty: 3

 
Warto sobie rozważyć fundację Dar Serca (mają swój portal – dar-serca.pl). Przyjmują 1 procent ale też każdą inną pomoc. Swego czasu to dostarczałam im środki czystości, jakieś zabawki z których moje dzieci wyrosły i ubrania, to przyjęli bez kręcenia nosem czy coś (oczywiście wszystko co dosyłałam to było w dobrym stanie, a nie jakieś zniszczone!).

Yuri20

Posty: 7

 
Myślę że fundacja podobnie jak każda firma – dużo zależy od tego kto nią zarządza – na pewno są bardziej przedsiębiorcze i lepiej działające fundacje jak i gorsze. Może są jakieś rankingi takich organizacji? Przydałoby się takie narzędzie moim zdaniem.

Krakus

Posty: 14

 
Akurat jakimś znawcą od tematów charytatywnych nie jestem, bo tak naprwadę raz w życiu jakąś akcję wsparłem, a chodziło o synka sąsiadów więc też czułem większy związek z tą całą sytuacją.

wieszdo87

Posty: 9

 
Akurat jakimś znawcą od tematów charytatywnych nie jestem, bo tak naprwadę raz w życiu jakąś akcję wsparłem, a chodziło o synka sąsiadów więc też czułem większy związek z tą całą sytuacją.

serbuś

Posty: 2

 
Najlepiej jakby taka przykładowa fundacja miała na swojej stronie sprawozdania z tego co robią z pieniędzmi. Wiem że niektóre coś takiego mają udostępnione ale nie wszystkie, zawsze to jakiś ogląd na to co robi fundacja daje czlowiekowi.

fruster

Posty: 13

 
Ja bym jednak raczej doradzała wspierać te mniejsze fundacje, bo wiem że to one robią naprawdę ważną lokalną robotę w swojej społeczności a mają o wiele trudniej się promować niż te duże fundacje które dużo działają przez telewizje...

Matusiński

Posty: 28

 
Ja to w sobie wyrobiłam już taki nawyk, że miesięcznie na jakąś fundację czy akcję charytatywną te 50 zł przeleję. Nie jest to dużo, nie zbiednieję od tego, a może akurat komuś się te pieniądze przydadzą

seruser

Posty: 5

 
Wstyd się przyznać, ale ja nigdy jeszcze nie przepisywałam tego jednego procenta ;/ Myślałam zawsze że to bardziej skomplikowane, że trzeba jakieś wnioski dodatkowe wypełniać a to się okazuje że wystarczy krótki numer wpisać w odpowiednią kratkę i gotowe. W tym roku to nadrobię!!!

@marcelko

Posty: 9

 
Trudno jest tak naprawdę fundacje jakoś bardziej weryfikować ale moim zdaniem warto pomagać każdej, nie ma dużego znaczenia jakiej konkretnie, ważne żeby ten podatek te 1 proc komukolwiek przelać.

Hoteowo24h

Posty: 7