dobrze płatna praca w Niemczech

dobrze płatna praca w Niemczech

Jak wam się pracuje w opiece osób starszych w Niemczech? Jak jest ogólnie? Czy pracowników traktuje się dobrze, szczególnie początkujących?

pawel253 

Posty: 1

 
W agencji masz zazwyczaj większy poziom bezpieczeństwa. Samodzielnie jeździłam za granicę, ale mi się to nie sprawdzało, bo po prostu ciągle trzeba pilnować rozliczeń.

Prometeu172

Posty: 16

 
Za granicą skończyły się już dawno czasy niewolniczego zatrudnienia. Opiekunka z Polski, szczególnie osób starszych jest tam mocno doceniana. Zarabiałam na 3 tygodnie około 2000 euro, więc moim zdaniem optymalnie.

RAK-Buuu

Posty: 41

 
Jak w ogłoszeniu jest dobrze udokumentowany stan podopiecznego to można zazwyczaj brać w ciemno. To jest chyba najważniejsze.

QQrydza

Posty: 29

 
Na pewno im lepiej znasz język, tym więcej zaczniesz zarabiać i to już na początku. Komunikatywny niemiecki absolutnie obowiązkowy, chociaż niektóre agencje coraz częściej proponują własne szkolenia, idealnie dopasowane do zawodu. Może warto poszukać?

Reg00

Posty: 19

 
Masz różne poziomy niepełnosprawności, więc możesz trafić ostatecznie na dziadka, czy babcię, którzy się poruszają, tylko brakuje im kogoś do rozmowy.

oooo_ooo

Posty: 2

 
Język przede wszystkim. Niemieckiego się uczyłam na Skype już po uzyskaniu zakwaterowania. Ale proponuję brać do opieki seniorów, którzy jeszcze w miarę się trzymają, nawet za mniejsze pieniądze. Emocjonalnie można się wykończyć.

Lupusx

Posty: 4

 
Opiekunka to dość trudny zawód, ale opłacalny. Aż tak wybitnych kwalifikacji nie trzeba posiadać, ale wykształcenie kierunkowe jest bardzo mile widziane i daje praktycznie 100% szans na wyjazd za granicę.

czarte00

Posty: 7

 
Kilka razy pracowałam już w Niemczech, właśnie opieka nad seniorami. Współpracowałam z wieloma agencjami, ale najlepsza Opieka Inter Job. Naprowadzą cię dosłownie na wszystko i terminowo wypłacą wynagrodzenie, jeżeli już się zdecydujesz. Poza tym poczytaj, bo nikt u nich nie narzeka.

mew soncz7777

Posty: 5

 
Najlepiej to wyjeżdżać do seniora po innej opiekunce i umówić się, że przekaże ci grafik i warunki współpracy. U mnie to się zawsze sprawdzało.

Oct714

Posty: 8