Torebki ozdobne Kaszuby

Torebki ozdobne Kaszuby

Jak oceniacie Państwo żywotność języka kaszubskiego i czy na krajowym rynku znajdę dobre słowniki, od podstaw zajmujące się zagadnieniem?

Opirettt

Posty: 24

 
Ludowe pamiątki są świetne, niestety mało kto już się w nich specjalizuje.

Mam kilka historycznych pocztówek pomorskich i albumów historycznych, pokazujących moje okolice w innym czasie. Według mnie to najlepsza pamiątką i prezent dla najbliższych.

Lesny

Posty: 25

 
Jak chcesz mogę ci wysłać album z niesamowitymi zdjęciami Kaszub lub się jakoś wymienimy. Warto się wspierać, bo fanów prawdziwego kaszubskiego klimatu niewielu zostało :)

koraasek

Posty: 26

 
Z tego co wiem, a pracuję w księgarni internetowej i mającej profil stacjonarny to Pomorze jest znane z dużej liczby interesujących opracowań i pamiątek. Ten region żyje z przyciągania turystów i ma wysoki poziom kultury językowej.

Wystarczy zapoznać się z podstawami języka kaszubskiego, aby to zrozumieć.

QQrydza

Posty: 28

 
Moim zdaniem dokonanie takich zakupów przedłuża tożsamość regionalną. Morze jest wyjątkowe i cały ten region przesiąknięty mitologią germańską, językiem kaszubskim.

Pracuję na co dzień w księgarni specjalizującej się w sprzedaży opracowań dotykających tematyki Pomorza i przyznam, że mamy dużą ilość klientów. Ludzie chcą się dowiedzieć czegoś o własnej historii. W szkołach lokalnych niestety brakuje takich zajęć.

Nowe oblicze

Posty: 16

 
Też zacząłem uczyć się niedawno języka kaszubskiego przez specjalistyczne słowniki. Nie jest łatwo, ale przyjemnie poznać coś nowego, co w końcu należy do naszego dziedzictwa :)

56_2014

Posty: 22

 
Chciałbym się spotkać z osobami zainteresowanymi kulturą kaszubsko-pomorską. Czy wyrażacie taką chęć?

Kruk

Posty: 24