Rekonstrukcje witraży

Rekonstrukcje witraży

Dzień dobry wszystkim. Prowadzę salę weselną w jednym ze starych dworków. W zasadzie ciągle trwają remonty, całe te prace wykończeniowe i wpadłam na pomysł, żeby w oknach wstawić witraże. Gdzie można taką ozdobę kupić? Kto produkuje tego typu rzeczy na indywidualne zamówienie, z ciekawymi motywami, kolorystyką itp.?

audi80

Posty: 1

 
Nie orientuję się w takich pracowniach, ale mogę popytać. Podejrzewam że u mnie na parafii będą wiedzieć takie rzeczy, a akurat wybieram się do księdza za jakiś czas w związku ze ślubem więc będzie okazja żeby podpytać.

namok

Posty: 9

 
Dobrze zrobiony witraż naprawdę jest super pomysłem aranżacyjnym, ale nie można z tą dekoracją przesadzać. Trzeba mieć tutaj wyczucie i dobrać kolorystykę wraz z całym wzorem idealnie pod dany obiekt.

@malpka

Posty: 39

 
Mnie się witraże kojarzą mocno z kościołami, nawet trudno mi sobie wyobrazić jakby takie przeszklenie miało wyglądać w domu. Chociaż gdzieś w amerykańskich filmach to czasami się zdarza takie posiadłości z witrażami znaleźć

MShR

Posty: 20

 
Jest dobra firma w Jaśle która się witrażami zajmuje. Na stronie art4glass.pl masz więcej informacji o tym co robią i jak robią witraże – bo głównie polegają na starych, tradycyjnych metodach przez co i kolory i samo szkło może długo w dobrej kondycji i świetnym stanie wytrzymać. Myśmy u nich parę razy zamawiali witraże stricte sakralne i bardzo sobie chwalimy jako wspólnota współpracę.

Marioleczka

Posty: 8

 
Do rekonstrukcji witraża będę potrzebował kogoś kompetentnego za jakiś czas, także podłączam się do wątku. Jeśli ktoś ma kogoś godnego polecenia kto się zna na tego typu restauracji to prosiłbym o kontakt.

gagarin

Posty: 11

 
W starych kamienicach, czy jakiś pałacach i dworach myślę, że takie witraże to super by zdawały egzamin. Ale czy w prywatnym mieszkaniu? Tutaj chyba jakoś trudno mi sobie taką ozdobę w oknie wyobrazić.

Dumek56

Posty: 16

 
Witraż ma swoją magię i jeśli dobrze współgra z całością aranżacji to naprawdę super to wygląda. Ale jednak jest to oryginalna ozdoba i w wielu miejscach nie będzie pasować mimo wszystko.

Yuri20

Posty: 16

 
Cześć. Niestety w temacie witraży nie pomogę. Dużo różnych projektów robią na aranże budynków prywatnych ale też firmowych a jeszcze z takiej dekoracji nigdy nie korzystałem. Ale kto wie, nigdy nie mówię nigdy :)

Malinka Moja

Posty: 4

 
W restauracjach czasami się widzi takie witraże i zdobienia bardzo do witraży podobne. Zwłaszcza mówię o tych ekskluzywnych lokalach choćby na krakowskim Starym Mieście gdzie za szklankę wody trzeba zapłacić jak w innych restauracjach za wino :P

gregcie@

Posty: 11