Przedszkole franczyzna

Przedszkole franczyzna

Cześć – dzień dobry! Szanowni, co myślicie o czymś takim jak franczyza? Ktoś działa na zasadzie takiej umowy? Na co zwracać uwagę szukając partnera do takiego biznesu? Na jakie pułapki ewentualnie uważać? Pozdrawiam!

amrmas22

Posty: 1

 
I tak wszystko wychodzi w praniu jeśli chodzi o współpracę z franczyzodawcą. Można na umowie dużo rzeczy napisać, będzie to wyglądać kolorowo, a potem i tak będzie problem z kontaktem, odbieraniem telefonu, odpisywaniem na maile. Także umowa tak naprawdę za wiele sama w sobie nie gwarantuje.

francoo_00

Posty: 8

 
Dużo jest różnych opcji żeby uruchomić franczyzę. Jak ktoś ma trochę własnego kapitału, czas i energię do działania to bym polecał taki biznes. Można w pewnym sensie być niezależnym choć wiadomo, że polega się czyimś brandzie itp. Ale i tak więcej się zarobi niż pracując u kogoś na etacie.

TomekK

Posty: 9

 
W Krakowie wiem że można w ramach franczyzy prowadzić przedszkole i żłobek, nie wiem jak to wygląda w innych miastach. Cały system nazywa się Fair Play (strona ze szczegółami: systemfairplay.pl). Poważnie się nad tym od jakiegoś czasu zastanawiam, koleżanka mnie namawia która prowadzi taką franczyzę w Krk właśnie. Popyt na miejsca w przedszkolu jest bardzo duży, publiczny system jest niewydolny, rodzice są bardzo zdeterminowani żeby oddać dzieci komuś kompetentnemu pod opiekę a samym móc zarabiać i pracować.

Vez

Posty: 19

 
Z tego co ja się orientuję to franczyzodawcy sporo biorą na siebie. Organizują miejsce pod daną działalność, wyposażają, projektują cały wystrój, pomagają w reklamie, zatrudnianiu pracowników, zgłaszają firmę do urzędów itp. Tylko to jest teoria, a jak wygląda ta pomoc w życiu realnym to już nie podpowiem bo nie wiem. Trzeba by porozmawiać z jakimś podmiotem który pracuje jako franczyzobiorca. Wystarczy pójść do sklepu sieciowego i porozmawiać, może akurat trafi się na kogoś otwartego, kto będzie chciał cokolwiek więcej powiedzieć. Nic nie szkodzi spróbować.

piekniśś

Posty: 12

 
Zanim bym w jakąkolwiek franczyzę poszedł to najpierw radziłbym sprawdzić dość gruntownie rynek. Trzeba zweryfikować jaka jest konkurencja bezpośrednio w okolicy, czy na konkretną działalność w ogóle jest jakiś popyt. To niby podstawa ale niektórzy w ogóle o takich rzeczach nie myśląc zakładając firmę.

andrew66

Posty: 13

 
Myślę że warto przed podpisaniem gdziekolwiek umowy na franczyzę to ją sobie do prawnika zanieść wcześniej żeby zaopiniował. No chyba że ktoś sam się dobrze zna na prawie, ustawach, przepisach, ale pewnie mało jest takich ludzi.

Fabian74

Posty: 19

 
Ja to raczej nigdy nie miałam pomysłów żeby swój biznes otwierać. Dużo ryzyka, dużo stresu i tak naprawdę nikt nie daje gwarancji że cokolwiek się zarobi. Jak ma się swoją firmę to tak naprawdę jest się w pracy przez 24 h. To nie jest tak, że kończysz idziesz do domu i już nic cię nie interesuje co z pracą się dzieje.

amrmas22

Posty: 4