franczyza - przedszkole

franczyza - przedszkole

Hej, czy warto samodzielnie otwierać przedszkole, a może pod ochroną franczyzy? Kto z was działa w branży i na jakich zasadach obsługujecie rodziców z dzieciakami?

warter88

Posty: 2

 
Lepiej, żeby biznesplan ci zrobił ktoś doświadczony z branży, najlepiej z sieci franczyzowej. Zobaczysz, czy jesteś w stanie się wywiązać z warunków umowy.

guru67

Posty: 11

 
Inwestycja w przedszkole to średnio 200 000 złotych, tak przynajmniej czytałam. Sama oszczędzam pieniądze, ale jednak z konkretną marką jest szybszy start, a to najważniejsze.

andrew66

Posty: 10

 
Teraz jest nowy wyż demograficzny praktycznie, więc przedszkole to opłacalny biznes.

wiesław11

Posty: 6

 
Już rok działam we franczyzie Fair Play na przedszkole i przyznam, że rozwinęłam kwalifikacje, mam super zespół, też z polecenia i naprawdę korzystny marketing. Przedszkole jest zaprojektowane pod zabawy ruchowe. Procedury ok i na pewno można normalnie działać, bez wielkiego zmęczenia. Nacisk na wyniki jest, ale nie krytyczny. Można wprowadzać własne pomysły, konsultować się we wszystkich sprawach formalnych. Taka opieka się przydaje, bo jednak prowadzenie przedszkola to jest trochę masakra formalna na początku.

namok

Posty: 9

 
Pamiętaj, że właściciel przedszkola wcale nie musi charakteryzować się wykształceniem pedagogicznym. Grunt to dopasowanie odpowiedniej kadry.

xacti

Posty: 11

 
Na więcej niż 5 lat nie podpisuj umowy franczyzowej, bo można się przejechać. Jak jesteś pod konkretną marką to powinni od razu wykonać prognozy dotyczące danej placówki.

grzes3345

Posty: 11