Szczotka dla kotow

Szczotka dla kotow

Proszę o wskazówki przy wyborze szczotki na linienie. Mam pierwszego czworonoga w życiu, no i trochę jestem w kropce, bo dobrych materiałów na ten temat jest w sumie niewiele. A mam sporego sierściucha :)

wisła1905

Posty: 3

 
Nauczyłem się, że w szczotce na linienie najważniejszy jest uchwyt, bo jednak sporo czasu się przy tym spędza, jeżeli chcesz uzyskać najlepszy efekt.

Kolekcjoner

Posty: 30

 
Zainwestuj w kilka przyrządów do czesania, w tym w rękawice, bo przydadzą się w bardziej wrażliwych miejscach.

Klarka34

Posty: 13

 
Rękawic od siebie raczej nie polecam, bo niestety większość to ciężkie modele, nic się w rękawicy nie czuje, siła nacisku trudna w optymalizacji.

Marko

Posty: 2

 
Mam długowłosego psiaka i sprawdza się u mnie szczotka marki Brashka. Wcześniej zbierałam włosy na mokrych dłoniach, ale teraz szczotka mnie ratuje. Powiem w taki sposób. Z tych szczotek, z których korzystałam to ta zdecydowanie najszybsza.

edyta123

Posty: 3

 
Do szczotki należy zwierzaka odpowiednio wcześniej przyzwyczaić. Jak masz z tym trudności to faktycznie warto wymienić szczotkę i sprawdzać różne rozwiązania. Dla psów szczotkowanie to świetna pieszczota, więc warto poświęcić nieco więcej czasu.

wisła1905

Posty: 6

 
Do wyczesywania regularnego trzeba podchodzić z głową faktycznie, bo jak zostawisz nadmiar to narazisz się na różne zachorowania i na kontakt z drobnoustrojami. No i cykliczne wyczesywanie zwierzaka zdecydowanie ogranicza problemy alergiczne w domu. Przerabiałam to u siebie.

zenio

Posty: 5

 
Zawsze na szczotkę dodaję trochę preparatów pielęgnacyjnych, żeby odświeżyć skórę psa. Naprawdę pomaga.

namok

Posty: 6

 
Wiem, że niektóre salony fryzjerskie dla psów robią warsztaty dla właścicieli z czesania. Warto się przejść moim zdaniem na coś takiego, bo wiedza jest bezcenna.

namok

Posty: 15