Czy ktoś kupował piec kremacyjny ?

Czy ktoś kupował piec kremacyjny ?

Przyznam się szczerze, iż sam nie chciałbym być skremowany, niemniej jednak dużo moich klientów pyta o taką szansa dla swoich bliskich zmarłych. Stąd moje pytanie – gdzie i za ile można zakupić taki fachowy piec kremacyjny?

EQub

Posty: 25

 
U nas w Lublinie na starym cmentarzu przy ul. Lipowej stoi niezwykle ładne kolumbarium i z roku na rok przybywa w nim nowych miejsc na kolejne urny. Widać, że kremacja się w mieście przyjęła całkiem dobrze. W sumie też niekiedy myślę o tym w swoim kontekście i chyba non stop bardziej skłaniam się właśnie do takiego pochówku. Pozdrawiam w ten chłodny dzień.

koraasek

Posty: 25

 
Moja babcia została po śmierci oddana kremacji. Uczestniczyłam wraz z rodzicami podczas składania zwłok do pieca. Było to dla mnie niezmiernie ciężkie przeżycie, ale w gruncie rzeczy, myślę, że i tak lepiej to przeżyłam, niż w przypadku, gdyby pochówek miał formę tradycyjną. Skorzystaliśmy z krematorium w Łodzi i mogę polecić to miejsce rodzinom osób zmarłych. Odpowiednia, godna obsługa.

Bernatsti

Posty: 38

 
Akurat w moim zakładzie uruchomiliśmy szansa kremacji już dość dawno. Wiele ludzi przychodziło i pytało o taką opcję, więc w końcu zleciliśmy instalację. Same piece zakupiliśmy od piecetabo.pl. Patrząc z perspektywy czasu myślę, iż był to dobry wybór. Instalacja została przeprowadzona sprawnie, szybko zaś urządzenie działa do dzisiaj. Nasi operatorzy szybko się nauczyli obsługi, zaś bliscy zmarłych też dobrze się wypowiadają o samej kremacji.

ltomzik

Posty: 35

 
Obserwuję ostatnio, że na moim cmentarzu coraz więcej realizuje się ceremonii z wykorzystaniem urn. Nie tak dawno postawiono u nas kolumbarium, które systematycznie się rozrasta. Nawet mój sąsiad został skremowany i pochowany właśnie w urnie. Ja osobiście jeszcze nie jestem do tego przekonany, niemniej jednak może w przyszłości w przeciwnym razie będę podchodził do kremacji.

Klarawaw3

Posty: 30

 
Moim zdaniem, to jedynie kwestia czasu jak kremacje będą na porządku dziennym. Mój brat był skremowany i faktycznie zostały dotrzymane najwyższe standardy, godnie przeprowadzona uroczystość. Sam już też zdeklarowałem swoim bliskim, że chcę być po śmierci skremowany i spocząć w naszym cmentarnym kolumbarium.

@malpka

Posty: 39

 
Hm, jeśli miałbym doradzić jakąś konkretną firmę, to nie mam bladego pojęcia. Sam dopiero się przymierzam do kupna takiego pieca. Z tego co słyszałem są ponoć porządne urządzenia szwedzkich projektantów, niemniej jednak nie wiem dokładnie jak to wygląda cenowo i ile w ogóle kosztuje eksploatacja. Pozdrawiam.

Annaaa12

Posty: 24

 
Instalację do krematorium trzeba zamówić od firmy faktycznie doświadczonej, albowiem jest skomplikowana inwestycja. My się kiedyś mocno nabraliśmy na niską cenę i koniec końców cała ta inwestycja nas mnóstwo kosztowało. Teraz planujemy ofertę szwedzkich firm, jakie są znane z solidności wykonania. Ich piece w ogóle są najczęściej wykorzystywane w naszym kraju, zarówno ogólnie opinię mają dobrą u mnóstwo użytkowników.

Jacuś22

Posty: 33

 
Te nowoczesne maszyny do przeprowadzania kremacji to może nie najmniejszy wydatek, niemniej jednak w wypadku mojego zakładu powiem tak – opłacało się. Non stop więcej osób chce sięgnąć z kremacji, dzięki czemu mogę utrzymać firmę z dobrym zyskiem. Sam piec pracuje niezwykle dobrze. Gwarantuje uczczenie zmarłego w właściwy sposób. Obsługa odbywa się zdalnie, natomiast rekuperacja pozwala na oszczędności. Polecam innym przedsiębiorcom z branży.

Snaaco

Posty: 27

 
Dziś robią takie piece kremacyjna, o jakich świat jeszcze jakąś dekadę temu w ogóle nie myślał. Pewna automatyzacja, sterowanie komputerowe. Dobrą wiadomością dla usługodawców jest fakt, że najlepsze systemy wyposażone są w rekuperację, czyli system zwracania ciepła. Takie rozwiązania pozwala na energooszczędność. Sam mam taki nowoczesny piec w zakładzie i mogę polecić, jak ktoś chce wprowadzić kremację do własnej oferty.

Wwesoly0209

Posty: 21