książka o tajlandii

książka o tajlandii

Witam serdecznie. Jest taka opcja, że za rok może dwa będę chciał wyjechać na większe wakacje do Azji. Już zacząłem na taką wyprawę sobie odkładać i wiadomo, że zanim odłożę odpowiednią sumę to trochę czasu minie. Ale do rzeczy – znacie dobrze napisane książki nt. Azji a zwłaszcza Tajlandii, bo ten kraj mnie najbardziej fascynuje? Może jakieś zeznania ludzi, którzy tam byli??

tigra32

Posty: 2

 
Mam znajomego który robi objazd po Rosji na rowerze. To jest dopiero wyprawa. Na coś takiego bym się bał zdecydować raczej. Jest też fajna historia człowieka który całą kulę ziemską pokonał biegiem – pomijając oczywiście oceany. Przygoda życia, ale ryzykowna na pewno.

874509

Posty: 17

 
Blogów nie czytam, ale za to książki pochłaniam z dużą intensywnością. Najbardziej lubię czytać o wyprawach w zimne krańce ziemi, czyli na bieguny. Może jestem dziwna, ale mi tamta przyroda a właściwie jej brak, wydaje się być najciekawsza.

czerwin_09

Posty: 12

 
Tak naprawdę podróżowanie nie musi być drogie. Jest dużo poradników na temat tego jak oszczędzać podczas podróży. Już sam bilet samolotowy można kupić za fajne pieniądze jeśli się skorzysta z przedsprzedaży i jeszcze paru innych myków. A potem jedzenie, mieszkanie itp. też można zorganizować sobie za śmieszne pieniądze. Oczywiście nie we wszystkich krajach tak jest, na przykład w takiej Islandii która ostatnio jest turystycznym hitem mają wszystko bardzo drogo.

Yuri20

Posty: 12

 
Kiedyś to byli podróżnicy dopiero. Dzisiaj człowiek ma wszystko, GPS, samochody, samoloty, nie ma szans, żeby się zgubić, czy jakoś sobie nie poradzić. A jak ruszała wyprawa Kolumba to tak naprawdę nie wiedzieli, czy coś ich za wielką wodą w ogóle czeka, czy jednak może ziemia jest płaska i spadną gdzieś w przepaść...

marek

Posty: 7

 
Akurat Polacy mają w sobie ten zmysł odkrywcy. Słynni nasi podróżnicy i badacze to na pewno Bronisław Malinowski (nie mylić z tym biegaczem!) czy choćby Marek Kamiński albo też bardzo znany Tony Halik.

21gregorek

Posty: 16

 
Moimi ulubionymi blogerami podróżniczymi w tym momencie są Ania i Paweł ze strony inowswiat.pl. Chyba najbardziej mnie urzekła ich relacji z wyprawy do Indii. Kraj takich kontrastów jakich świat nie widział, a z drugiej strony te opisy indyjskiej kuchni tak dobrze zrobione, że niemal można poczuć zapach kardamonu i innych przypraw przez monitor laptopa ;))

mew soncz7777

Posty: 5

 
Może jak dzieci dorosną i się wyprowadzą to będziemy z mężem jeździć po świecie. Póki co pozostają co najwyżej wakacje w Darłówku, albo Mikołajkach i tyle naszych wojaży.

sthEn

Posty: 14

 
Trzeba mieć w sobie tę żyłkę podróżnika a nie każdy ją ma. Ja jednak wolę wczasy gdzieś w bliskiej okolicy, max żeby było 300-400 km i nie dalej. Już wyjazd nad morze ode mnie spod Łodzi to jest wielkie wyzwanie i męczarnia dla mnie.

koraasek

Posty: 25