Czy zna ktoś dobrą firmę odnośnie piecy ?

Czy zna ktoś dobrą firmę odnośnie piecy ?

Czołem forum.

Mam sprawę. Szukam wydajnego, ale przy okazji energooszczędnego pieca kremacyjnego. Ważne są dla mnie też kwestie etyczne, chodzi mi o piec, który uszanuje godność zmarłej osoby...

Saagerrak

Posty: 32

 
Witam serdecznie.

Ja mam zaufanie do paru producentów pieców krematoryjnych. Na początku współpracowałem z francuską firmą, lecz ostatnio zdecydowałem się na piece oferowane przez grupę tabopolska.pl. To skandynawskie systemy, które wykorzystują najnowsze techniki spalania. Jeżeli chodzi o kwestie użytkowe, to kremacja odbywa się sprawnie, maszyna jest cicha, stosunkowo prosta w obsłudze.

PPaleH

Posty: 35

 
Ostatnio też rozważam zakup pieca kremacyjnego. Klienci na mnie to wymogli. Jeżeli miałbym prowadzić jakieś statystyki to powiem, że jest 50/50. Co druga rodzina chce pochówku tradycyjnego, a druga połowa prosi o kremację zwłok. Jak taki trend się będzie utrzymywał, to za kilka lat moim zdaniem już nikt nie będzie kopał grobów, wszyscy pójdą w kremacje. Taka urna zajmuje zdecydowanie mniej miejsca na cmentarzu i może to paskudny argument, lecz też przemawia na korzyść kremacji.

pietryn045

Posty: 31

 
Dzień dobry.

Stosunkowo niedawno zdecydowałem się na nabycie pieca kremacyjnego. Jednak raz za razem więcej pojawiało się opinii klientów, którzy chcieli skorzystać właśnie z takiego przygotowania ciała swoich bliskich zmarłych. Wychodząc naprzeciw odbiorcom zamówiliśmy instalację od firmy http://tabopolska.pl. Bardzo wysokiej jakości urządzenie, zużywające mało energii, oraz w pełni ekologiczne. Producenci zadbali o to, aby kremacja była przeprowadzona w sposób godny i odpowiedni.

koraasek

Posty: 25

 
Moja rodzina już dawno się zdeklarowała, iż chce po śmierci poddać własne ciała kremacji. Chodzi o rodziców, którzy niestety już myślą o umieraniu, choć jeszcze nie są najstarsi. Mamy w Bydgoszczy spopielarnię, w której już miałem okazję być, przy okazji kremacji dziadka. Wiem, iż korzystają tam z pieców szwedzkich. Wyglądają one niezmiernie nowocześnie, są sterowane komputerowo. Myślę, iż ludzie totalnie nie mają pojęcia, jak wygląda w XXI wieku kremacja zwłok. Dlatego tak wiele osób jest przeciwnych.

Wwalczuś

Posty: 25

 
Mój stryjek został po śmierci skremowany i powiem szczerze, iż myślałem, iż to zupełnie w przeciwnym wypadku wygląda. Okazało się, iż firma miała fachowy piec, ciało zostało zwykle złożone w taką specjalną trumnę, nic nie było widać, ani słychać. Ludziom kremacja się źle kojarzy, niemniej jednak tak naprawdę to niezmiernie humanitarne rozwiązanie, na pewno nie obdziera człowieka z godności.

Tallulah32

Posty: 33

 
Wiem, że sporo moich kolegów po fachu, że się tak wyrażę, boi się pieców kremacyjnych. Jednak nie ma czego. Nowoczesna kremacja to rozwiązanie niezwykle humanitarne, jakie szanuje godność osoby ludzkiej w pełnym wymiarze. Poza tym, najlepsze konstrukcje są energooszczędne, niezawodne, natomiast przy tym ekologiczne. Może wkrótce słowo – kremacja, nie będzie się w Polsce tak nieciekawie kojarzyć jak dziś.

Hoteowo24h

Posty: 27

 
Moim zdaniem, fajnie iż takie piecie wchodzą do masowego użytku. Kiedyś może nie były najlepsze, lecz zdecydowanie się poprawiły. Mieliśmy na zakładzie jeszcze niedawno takie dość starodawne egzemplarze, lecz ostatnio kupiliśmy piec produkcji szwedzkiej i to jest niebo a ziemia, jeżeli chodzi o efektywność, bezpieczeństwo, jakość obsługi itd.

jajajosz12

Posty: 24