Co myslnicie o robocie edison

Co myslnicie o robocie edison

Robot do nauki programowania Edison – ktoś używał na zajęciach z dziećmi może? W naszej prywatnej szkole chcemy w takie urządzenie zainwestować. Jak się sprawdza cały system już w codzienne pracy z dziećmi? Prosiłabym o opinie nauczycieli.

Nikuś23

Posty: 1

 
Ciekawy jestem jaki jest koszt zakupu takiego robota i jak się ceny rozkładają w przypadku większego zamówienia. Czy to jest kwestia kilku tysięcy, czy bardziej kilkuset złotych?

bruklin187

Posty: 4

 
Moim zdaniem do programowania trzeba mieć jednak talent. Pewnych rzeczy można się nauczyć, ale jednak tę iskrę Bożą człowiek musi mieć w sobie, żeby być naprawdę dobrym programistom. Widzę to w swojej pracy zawodowej, gdzie naprawdę tylko niewielu programistów potrafi robić ciekawe rzeczy.

CHatka-eKo

Posty: 4

 
Miałem już kilka razy kontakt z takimi robotami edukacyjnymi i raczej wrażenia były okej. Teraz te roboty też są inne niż jeszcze 3-4 lata temu, mocno poszła cała branża do przodu, przez co jakość urządzeń jest wyższa.

andrew66

Posty: 7

 
Nie mam zdanie na ten temat. Z robotami to mi się bardziej azjatycki rynek kojarzy, tam na pewno mają urządzenia tego typu na wysokim poziomie. A czy w Polsce można coś takiego kupić i rzeczywiście z sukcesem wykorzystywać w edukacji to trudno mi powiedzieć.

Mr Frog

Posty: 14

 
Właśnie ostatnio o tym Edisonie widziałem jakiś materiał video w necie i mnie zaciekawiło o co z tym chodzi. Na pewno jako pomoc do programowania może zdać egzamin, bo generalnie brakuje takich gadżetów, które by w przystępny sposób przybliżało temat.

namok

Posty: 6

 
Teraz jest taki trend w edukacji żeby z niektórymi tematami ruszać już od najwcześniejszych lat i tak jest właśnie z robotyką i programowaniem. Dlatego też zdecydowaliśmy się do naszej szkoły kupić roboty Edison. Jak na razie myślę, że inwestycja się opłaca. Dzieci są bardzo zainteresowane nauką w taki sposób i też efekty są dużo lepsze. Co innego empiryczna nauka, a co innego sucha teoria, którą potem trudno w praktyce wykorzystać. Roboty kupowaliśmy na stronie robotedison.pl.

marcinek

Posty: 10

 
Duże możliwości ma robot Edison, bardzo fajne wsparcie edukacyjne. Pomijam możliwość łączenia z Lego, bo z tego akurat za często nie korzystamy, ale jeszcze ważniejsze jest dla mnie programowanie Pythonem, który będzie na maturze obok języka C już niedługo. Taka nauka dla uczniom duży handicap na maturze w przyszłości na pewno.

23-Obert

Posty: 9

 
Nie za bardzo znam ten model robota, ale ogólnie od ludzi słyszę raczej pozytywnie opinie na temat takich pomocy naukowych. Jest to coś nowego zarówno dla nauczycieli jak i tym bardziej dla uczniów.

Thaniell

Posty: 23

 
Jeszcze na robocie nie pracowałem i pewnie nie będzie mi dane bo w szkole gdzie jestem zatrudniony raczej na takie rzeczy nie ma funduszy. Wszystko idzie na remonty, nowe biurka, a pomoce naukowe są na dalszym planie.

damkaa4

Posty: 5