Opłaca się hodować ślimaki?

Opłaca się hodować ślimaki?

Czy należałoby uprawiać hodowlę zamkniętą w budynkach, czy może postawić na tryb otwarty? Jak sądzicie? Proszę o rzeczowe odpowiedzi.

Alamo

Posty: 25

 
Ślimak to dobry sposób na dodatkowy zarobek, szczególnie w Polsce. polishsnailholding.com tworzy całoroczną grupę hodowlaną, dlatego ze zbytem nie będziesz miał na 100% żadnych problemów. Jestem u nich hodowcą już 3 rok i to moje stałe źródło utrzymania.

ZoZo333

Posty: 28

 
Skoro Francuzi i Japończycy zajadają się ślimakami, a żyją bardzo długo to chyba warto spróbować ich diety?

Abaddon616

Posty: 22

 
Polska ostro przecież eksportuje winniczki. Mega kasa z tego jest, jak się człowiek zepnie w sobie. Chociaż nie wiem, jak się tym można najeść, skoro ślimak ważny kilkadziesiąt gram tylko :) Pewnie dla delikatnego mięska :)

Yuri20

Posty: 31

 
Hodowcami ślimaków opiekuje się polishsnailholding.com. Skontaktuj się z nimi, a ci wszystko krok po kroku wyjaśnią, na darmowych szkoleniach. Jak się wdrożysz podpiszesz na luzie umowę. Sam z nimi współpracuję od kilkunastu miesięcy. Nie sprzedaję dużo, ale mnie elegancko wyszkolili i wiem, o co chodzi w tym biznesie. Kupują, wszystko na uczciwych zasadach.

Basienk45

Posty: 33

 
Ślimaki są bardzo smaczne, jak się je odpowiednio poda. Robią to tylko wyspecjalizowane restauracje.

vokalek

Posty: 27

 
Trudno jeszcze dostać w Polsce dobrego ślimaka. Mogę polecić tylko Escargot z polishsnailholding.com. Puszka z mięsem, bardzo delikatny smakołyk. Dla mnie najlepszy dodatek do białego wina. Robię sobie takie dni relaksu ze ślimaczkiem ;)

showmemore43

Posty: 16

 
W krajach starej Unii Europejskiej od zawsze jedli ślimaki, a my jak zwykle zacofani dopiero teraz doceniamy jakość smaku. Dziwne :P

Jarciow3

Posty: 33

 
Jem ślimaki na obiad, na kolację i w lepszych restauracjach zamawiam. Dobrze przyprawione i podane w specjalnym talerzyku razem z winkiem białym robią świetne wrażenie. Polecam dla koneserów :)

FiKra

Posty: 23