POMOCY ! Potrzebuje do szkoły drzewo genealogiczne?

POMOCY ! Potrzebuje do szkoły drzewo genealogiczne?

Witam robaczki :) Mam takiego problema, bo chciałbym zrobić drzewo genealogiczne, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać w ogóle. Może są jakieś portale z poradami, jakieś programy do budowania tych połączeń między pokoleniami???

Aris

Posty: 26

 
Ja to zacząłem tworzenie drzewa od najmłodszych:) Najpierw dzieci, potem starsi i tak szedłem coraz dalej, aż dotarłem do rodziny z XIX wieku. Dalej już niestety nie byłem w stanie wygrzebać informacji. Myślę, że to dobry system, żeby zacząć od tych najmłodszych pokoleń. Pozdrawiam!

Buła

Posty: 15

 
Jest wysyp serwisów genealogicznych teraz. Prawdziwa moda zapanowała na odkopywanie swoich korzeni :) Ciekawa sprawa w sumie, że tyle osób się tym interesuje. Jednak ilość w przypadku tych stron nie idzie w parze z jakością. Mało jest fajnych miejsc, gdzie faktycznie można prowadzić fajne poszukiwania rodowe. Polecam stronę drzewo-genealogiczne.pl, która udostępnia ciekawy program do budowania drzew. To w sumie jedyny serwis z jakiego korzystam. Pozdrawiam!

dobryrd

Posty: 20

 
Moje dzieci teraz właśnie się przygotowują do zbudowania drzewa genealogicznego i mam młyn. Na milion pytań muszę odpowiedzieć :) No zobaczę co im z tego wyjdzie. Na na razie na specjalnym dużym papierze narysowali taki zarys drzewka i dodają kolejnych dziadków, wujków i kuzynów:)

QQrydza

Posty: 27

 
Myślę, że wybór programu do tworzenia drzew to dobry pomysł. Na pewno dodaje motywacji na początku, jak człowiek się jeszcze nie wkręci w całą tę robotę, która jakby nie było jest troszkę żmudna. Jest kilka niezłych aplikacji w sieci, choćby program ze strony drzewo-genealogiczne.pl. Bardzo elastyczna rzecz, która pozwala swobodnie modyfikować drzewo. Można sobie dodawać zdjęcia swoich bliskich, jakieś video nawet. Spoko rzecz.

vokalek

Posty: 27

 
Przejrzałem parę, albo nawet parę – naście stronek, które zajmują się genealogią i najbardziej przypadła mi do gustu oferta strony drzewo-genealogiczne.pl. Można od nich sobie pobrać na komputer bardzo solidny program, który nawet został doceniony w rankingach zagranicznych, więc biedy nie ma;) Korzysta mi się bardzo dobrze z tego i jeśli ktoś chce się pobawić w genealogię trochę bardziej niż amatorsko to polecam!

bienkus22

Posty: 27

 
Hmm, mam parę dobrych programów, które sprawdziłem na własnej skórze. W sumie osobie już choć trochę wprawionej w genealogii to bym polecił serwis drzewo-genealogiczne.pl i ich program :) Można go sobie ściągnąć i zainstalować na swoim komputerze. Wygodny w obsłudze, polski system, z pełnym wsparciem technicznym.

Skałka

Posty: 17

 
No tak, jest trochę programów genealogicznych w sieci. Mnie to nawet trochę zaskakuje, że aż takie duże zainteresowanie nimi w narodzie. Myślałem, że genealogia interesuje kilku zapalonych pasjonatów, a tu się okazuje, że niekoniecznie. Co do konkretnych programów, to bardzo fajnie mi się pracuje z systemem od drzewo-genealogiczne.pl. To jest program na polskiej licencji, często aktualizowany, idealny do tego, żeby jakoś usystematyzować swoje genealogiczne odkrycia.

FiKra

Posty: 27