Polecacie jakąś fajną kanjpkę?

Polecacie jakąś fajną kanjpkę?

Z tego co widzę to z domową, normalnie polską kuchnią nie jest najlepiej w osobistym kraju. Wszystko zalały pizzerie, kebaby i inne fast foody. Ale zdoła jest jeszcze ziarnko nadziei – znacie knajpy, które nie wstydzą się gotować polskie potrawy? Jestem z okolic Krakowa:)

radziomil

Posty: 40

 
Jakby Cię tutaj nakierować, hmm...Musisz znaleźć Kościół św. Kazimierza niedaleko Basztowej oraz stamtąd kierować się na ulicę św. Marka, zaś potem odbić w Sławkowską :) Tam jest moim zdaniem najlepszy lokal z domowym jedzeniem www.domoweprzysmaki.pl. Jest tutaj absolutnie wszystko, nie jedynie placuszki domowej roboty, ale również pierogi, schab, rosół...Zawsze tam wpadam na kacu, żeby się podleczyć dobrą zupką :)

Pszemeg

Posty: 43

 
Hehe:) Ktoś tu ma ochotę na idealne placki ziemniaczane? :) Moja rada – idź do warzywniaka, kup idealne kartofle, olej z pierwszego tłoczenia, wróć do domu i zrób sam :) Albo ewentualnie poproś żonę:P To jest mój sposób, dzięki któremu zawsze jem smacznie i nie przepłacam :P

Cronxxx

Posty: 38

 
Jest takie jedno miejsce w Krakowie, gdzie naprawdę podają świeże jedzenie, a nie mrożonki. Oczywiście mowa o takich nieco tanich miejscach :P Poprawnie na ulicy Sławkowskiej 24A jest restauracja www.domoweprzysmaki.pl, gdzie na klientów czekają nie tylko prawdziwe placki ziemniaczane, niemniej jednak również domowe zupy, drugie dania itd.

Asia_Sz123

Posty: 40

 
Jeśli rzeczywiście chcesz pojeść w Kraku to ja ostatnio odkryłem knajpę, gdzie nie żałują klientowi jedzenia na talerzu:) Lokal www.domoweprzysmaki.pl to prawdziwe niebo w gębie oraz gwarancja, iż nie wyjdziesz od nich głodny, ani zarówno biedny :P Ich placki mają moją rekomendację, podobnie jak rosół :)

mati

Posty: 39

 
Na dobre placki prosto z patelni zapraszam na Stare Miasto. Jak ktoś zna Kraków to wie gdzie jest Sławkowska (okolice Pijarskiej). Właśnie tam działa restauracja www.domoweprzysmaki.pl i naprawdę serwują normalną, domową kuchnię. Pierożki, schabowy, bigos, no i nie ulega wątpliwości placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym również się wykryją :) Fajne miejsce, latem można posiedzieć w ogródku, natomiast zimą zapraszają do klimatycznego środka.

RAK-Buuu

Posty: 41

 
Mam taką refleksję, że ogólnie na rynku gastronomicznym jest aktualnie wiele lepiej, niż kiedyś. Łatwiej jest znaleźć domowe jedzenie, świeże, dobrze doprawione. Troszkę w tym pewnie zasługa Gesslerowej i jej rewolucji :P Kraków co prawda dość rzadko odwiedza, lecz akurat w własnym mieście chyba też nie ma takiej potrzeby, albowiem tutaj ludzie znają się na porządnej kuchni :)

ltomzik

Posty: 35

 
Mam taką refleksję, iż generalnie na rynku gastronomicznym jest dzisiaj dużo lepiej, niż kiedyś. Łatwiej jest odnaleźć domowe jedzenie, świeże, dobrze doprawione. Trochę w tym pewnie zasługa Gesslerowej i jej rewolucji :P Kraków co prawda nieco rzadko odwiedza, ale akurat w osobistym mieście chyba również nie ma takiej potrzeby, albowiem tutaj ludzie znają się na przyzwoitej kuchni :)

Annaaa12

Posty: 24

 
Na dobre placki prosto z patelni zapraszam na Stare Miasto. Jak ktoś zna Kraków to wie gdzie jest Sławkowska (okolice Pijarskiej). Właśnie tam działa restauracja www.domoweprzysmaki.pl i faktycznie serwują typową, domową kuchnię. Pierożki, schabowy, bigos, no i oczywiście placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym także się znajdą :) Fajne miejsce, latem można posiedzieć w ogródku, natomiast zimą zapraszają do klimatycznego środka.

wujtom

Posty: 35

 
Mam taką refleksję, iż ogólnie na rynku gastronomicznym jest dzisiaj mnóstwo lepiej, niż kiedyś. Prościej jest znaleźć domowe jedzenie, świeże, dobrze doprawione. Trochę w tym pewnie zasługa Gesslerowej oraz jej rewolucji :P Kraków co prawda dość rzadko odwiedza, natomiast akurat w naszym mieście chyba też nie ma takiej potrzeby, bo tutaj ludzie znają się na przyzwoitej kuchni :)

NEO-MAxi34

Posty: 41