Fotograf, proszę o opinie!!

Fotograf, proszę o opinie!!

Witam serdecznie. Wiele do zaoferowania mi ma fotografia ślubna. Kogo powinienem wybrać?

Jak sprawdzić fotografa?

czesWER

Posty: 10

 
Wypowiem się w tym temacie jako fotograf. Przyznam, że ta branża to ciężki kawałek chleba, bo każdy patrzy tylko przez pryzmat kwot, jakie chcieliby uzyskać fotografowie za wykonanie zdjęć na konkretnej uroczystości. W rzeczywistości ich koszty są również wysokie: sprzęt, ZUS, dojazdy do klientów. Ceny wydają mi się adekwatne.

Art3q

Posty: 28

 
O zdjęcia ślubne każda para organizująca uroczystość powinna zadbać z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Osobiście nie wyobrażam sobie, aby szukać fotografa na ostatnią chwilę, gdy większość profesjonalistów ma już porezerwowane terminy w przód, a nawet na cały rok.

Będziemy mieli niewielki wybór.

eef12

Posty: 12

 
Długo szukałem fotografa, który sprostałby moim wymaganiom, jak i mojej narzeczonej.

Traf chciał, iż znajomy polecił nam http://www.fotografia.slubna.info/o/kontakt/, a firma okazała się taką, jakiej rzeczywiście szukaliśmy od początku. Cenię sobie fakt, że z tym fotografem da się po prostu dogadać. Podpisaliśmy umowę na korzystnych warunkach.

Jasio234

Posty: 9

 
Niesłychanie dziękuję za wszystkie podpowiedzi, jakie odszukałem w tym temacie, bo wspólnie z narzeczoną mamy jaśniejszy obraz sytuacji, jakie kwestie winny być dla nas kluczowe, gdy chodzi o fotografię ślubną.

Naturalnie jeszcze zajrzymy na to forum dyskusyjne.

345_14

Posty: 10

 
Fotografia ślubna to dość specyficzna branża, więc też powinieneś wiedzieć, w jaki sposób się po niej poruszać. Rezerwując usługi fotografa krótko przed uroczystością jesteś w stanie uzyskać niższą cenę, ale odpowiedniej klasy fachowiec może również dobrze zaproponować Ci zaporową kwotę, gdy wie, że jesteś pod ścianą.

Hoteowo24h

Posty: 27

 
Znalezienie ofert fotografii ślubnej, która odpowiada naszym potrzebom w Internecie to dopiero zaledwie połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest ustalenie wszystkich warunków współpracy i związanie się umową.

Polecam wybierać fotografów, którzy działają jako legalna firma.

Laleczk23

Posty: 14

 
Dla mnie z kolei ogromne znaczenie miał fakt, aby fotografia ślubna różniła się od zdjęć, którymi mogą pochwalić się wszyscy moi znajomi. Na szczęście udało się osiągnąć cel, choć poszukiwania trwały zdecydowanie dłużej niż miałoby to miejsce normalnie :)

89ostry89

Posty: 21

 
Na to, jak prezentują się zdjęcia ślubne znaczny wpływ ma sprzęt, z którego pomocą wykonuje je fotograf. Bezsprzecznie kwestią wartą uwagi jest jego wyposażenie.

Poniektórzy fotografowie wykorzystują lustrzanki warte nawet kilkanaście tysięcy zł :)

Matusiński

Posty: 28

 
Niestety trzeba przyznać, iż porządnej jakości zdjęcia kosztują i z całą pewnością fotografia ślubna może zamknąć się kwotą w granicach 2-3 tysięcy pln. To rozsądna suma, którą ludzie płacą za wykonanie fotografii na ślubie, weselu, a także zrealizowaniu pleneru ślubnego.

Imbirrr4

Posty: 27