czy znacie jakieś programy pomocne przy tworzeniu dokumentacji przetwarzania danych osobowych?

czy znacie jakieś programy pomocne przy tworzeniu dokumentacji przetwarzania danych osobowych?

Witam. Jestem dyrektorem szkoły i chcemy w naszej placówce w sposób profesjonalny prowadzić dokumentację przetwarzania danych osobowych, której wymaga ustawa. Jak wdrożyć i prowadzić taką dokumentację?

Miluśkooo2

Posty: 16

 
Heh, co do ochrony danych to mi się przypomniało że kilka lat temu była mega afera, jak znaleziono gdzieś na śmietniku stos wypełnionych deklaracji PIT. Takie ważne dane walały się gdzieś po śmieciach. Masakra.

hazi32

Posty: 13

 
Kary za brak dokumentacji są, i to są spore. Z tego co wiem, to szkoła mojego dziecka dostała grzywnę w wysokości dziesięciu tysięcy, a to jest ponoć kara z tej niższej półki cenowej.

NaMber

Posty: 25

 
Niektórzy to liczą, że ich nikt nie skontroluje, ale to jestem zdania, że lepiej nie kusić losu. Wdrożenie takiego systemu to są małe pieniądze, a przynajmniej można czuć się bezpiecznie.

namok

Posty: 15

 
Wiem, że mój kuzyn zakładał taką specjalną dokumentację, do przetwarzania danych zgodnie z przepisami. On ma duże biuro rachunkowe, także do obsłużenia sporo danych osobowych – klientów, no i pracowników.

camwe22

Posty: 12

 
Gdzieś ostatnio na jakimś serwisie informacyjnym widziałem artykuł o tym jak traktowane są dane osobowe w firmach, instytucjach i innych placówkach. No wnioski były nieciekawe. Raczej ludzie o to nie dbają ;/

Gumer45

Posty: 23

 
Można taką dokumentację z tego co wiem kupić wraz z instrukcją, poradami i tak dalej. Tyle wiem, ale nie wiem skąd to można zamówić...tego mi nikt nie chciał powiedzieć już.

GGregbard

Posty: 14

 
Dowiadywałem się na ten temat od gościa z PiP-u to faktycznie trzeba założyć dokumentacją całą i spełnić dokładne wymogi z ustawy. Dopiero będę się tym zajmował wkrótce. Pozdr.

Bialy_Wilk

Posty: 28

 
Jak będziesz miał kontrolę to oni będą sprawdzać tylko tę dokumentację wewnętrzą, którą trzeba mieć. Nie jest w sumie trudno to sobie wszystko wdrożyć. Wystarczy zamówić cały pakiet dokumentów np. ze strony http://rbdo.pl/sklep. Ja tutaj zamawiałem dla szkoły. Uregulowanie tego to zajęło nam może z godzinę, także szybko poszło.

skupicccc24

Posty: 36