Jakie góry z dobrym przewodnikiem ?

Jakie góry z dobrym przewodnikiem ?

Mam takie marzenie odkąd skończyłem 30 lat, żeby odwiedzić najwyższy szczyt za kręgiem polarnym, czyli Kebnekaise. Orientujecie się, jakie biuro zorganizowałoby taką wycieczkę? Z tego co już sprawdzałem, nie jest za dobrze z tego typu ofertą w PL.

Jordy123

Posty: 18

 
Mam słabość do Polskich gór, szczególnie do Sudetów, natomiast też planuję wyjazd gdzieś dalej. W końcu ile można wchodzić na Śnieżnik? Jakieś sto razy mi już wystarczy. Fajnie byłoby odwiedzić jesienią Mont Blanc, ponoć widoki są fantastyczne. Jakby nie było szczyt zdecydowanie wyższy niż nasze rodzime góry. Jakiś czas temu nawet widziałam gdzieś ofertę takiego wyjazdu, natomiast nie doczytałam szczegółów;/

Dragnon

Posty: 33

 
Ja byłem ostatniej jesienie w Alpach z biurem i było fantastycznie. Organizacja na piątkę, pogoda rewelacja, zaś do tego przewodnik, pan Mariusz to po prostu studnia wiedzy bez dna, jeżeli chodzi o ten region. Polecam http://www.apter.pl wszystkim, którzy kochają góry, także tym bardziej jak też mniej zaawansowanym.

korasek

Posty: 39

 
Hej.

Troszkę trekking w naszym kraju jeszcze raczkuje. Brakuje takich biur o których piszesz. Ja póki co za granicę się nie wybieram, ale nie miałbym pojęcia jakie biuro wybrać jakbym wpadł na taki pomysł. Jak na razie Bieszczady mi w stu procentach wystarczają, nie mam zamiaru wyjeżdżać w różne miejsce. Tylko Wetlina jesienią jest w stanie mnie faktycznie wzruszyć.

Pozdrawiam.

yarofe

Posty: 34

 
Ja byłem w Górach Skandynawskich, z tymże na własną rękę, na własną rękę. To oznacza wyjechaliśmy we trójkę, z kumplami, którzy też kochają góry, lecz nie korzystaliśmy z biura, ani z przewodnika. Oczywiście było troszkę załatwiania, dużo trzeba było poświęcić na przygotowania, poczytać mapy, podszkolić nieco język, lecz było należałoby. Wszystkim polecam tę część Europy. Skandynawia ma taki dziewiczy urok, jakiego na próżno szukać w innych regionach.

Nargil

Posty: 27

 
Zapamiętam wyjazd w Góry Skandynawskie niesłychanie dobrze poprzez długi czas. Planuję znowu odwiedzić ten inny świat. Takich widoków nie można zaobserwować nigdzie indziej, mój aparat pęka w szwach od fotek. Mogę polecić zarówno ten region, jak też biuro http://www.apter.pl, z jakim miałam szczęście wyjechać. Noclegi, transport, jedzenie, praca przewodników – wszystko było tutaj w pełni doświadczone.

KOSHiii

Posty: 29

 
Jak ktoś ma szansę pojechać z biurem w Góry Skandynawskie to dobrze, ale jak nie macie takiej szanse, to nie rezygnujcie, jedynie jedźcie sami. Ja jestem zwolennikiem samodzielnej organizacji sobie takich wczasów. Jak jestem zdany jedynie sam na siebie i jeszcze jestem w górach to dopiero czuję się rzeczywiście wolny. Lecz tak jak mówię, osoby jeszcze nie wprawione w trekkingu, to lepiej jakby pojechały z przewodnikiem.

Snaaco

Posty: 27

 
Fajnie, iż non stop więcej pasjonatów trekkingu w naszym kraju:) Ja osobiście na ogół odwiedzam nasze Taterki, Dolina Chochołowska i te okolice. Jednakże na świeżym powietrzu człowiek najlepiej odpocznie, a jak jeszcze góry dookoła to już w ogóle prawdziwy odlot. W okolicach Zakopanego pracuje mnóstwo dobrych przewodników, takich rzeczywiście z powołania. Zapraszam tutaj głównie wczesną jesienią, kiedy turystów troszkę mniej i można rzeczywiście pospacerować i się odprężyć.

jajosz12

Posty: 38

 
Niezwykle dobrze wspominam nasz ostatni wyjazd w Pireneje. Pojechaliśmy tam z małżonką pierwszy raz i było pożądane byłoby. Jeśli chodzi o biuro to po raz kolejny byliśmy z http://www.apter.pl. Trasa jaką przygotował dla nas pan przewodnik była bardzo urozmaicona. Nocowaliśmy zarówno w górskich schroniskach, jak też w ekskluzywnych hotelach. Organizacja po prostu idealna, precyzyjna.

Należałoby pojechać właśnie z nimi.

Bernatsti

Posty: 38