domy z bali

domy z bali

Zastanawiam się nad budownictwem drewnianym, a bardziej konkretnie nad domem z bali. Czy warto stawiać taki dom, jakich wykonawców wybrać i ogólnie na co zwrócić uwagę? Będę wdzięczna za wszystkie merytoryczne polecenia i wskazówki.

edyta123

Posty: 4

 
Na pewno dom drewniany jest mocno oszczędny. Fundamenty wychodzą tanio, bo konstrukcja jest stosunkowo lekka.

doprzodu00

Posty: 6

 
W budownictwie drewnianym masz kilka odmian. Standardowo wyróżnia się lekkie konstrukcje szkieletowe, budownictwo prefabrykowane, no i ostatecznie domy z bali. Akurat domy z bali polecam najbardziej, ponieważ nie będą wymagać od ciebie dodatkowego ocieplenia, a co za tym idzie nie stracisz pieniędzy. Domy z bali buduje się w dość prosty, mało czasochłonny sposób. Sam mieszkam w takiej nieruchomości i wysoce sobie cenię znacznie większy metraż uzyskiwany w porównaniu do budownictwa mokrego. Mój dom drewniany wykonywał pan Dariusz Guliński ze swoją ekipą i przyznam, że wywiązali się z obowiązków wzorowo, terminowo. Nie musiałem po nich absolutnie niczego poprawiać. Umowa jasna, zamówienie domu pod klucz. Zostawiam Ci do niego namiary 512 483 578 (kom) i strona internetowa naturekodom.pl .

Gucio

Posty: 10

 
Projekt najpierw sobie załatw, później dopiero pozwolenie na budowę i wykonawcę. Najlepiej od razu mieć wsparcie profesjonalisty przy budowie. Jeżeli chodzi o drewno to tylko dom z bali, jeżeli chcesz mieszkać cały rok z idealnym dociepleniem.

codePerformance

Posty: 15

 
Niewiele firm w Polsce zajmuje się jeszcze domami z bali, dlatego musisz zarezerwować termin. Czasami trzeba czekać kilka miesięcy na pojawienie się wykonawców.

Kwatuszek

Posty: 15

 
Weź do współpracy firmy, które posługują się profesjonalnie sosną mazurską. Moim zdaniem to jeden z najlepszych materiałów do budowy domów z bali.

Fajaaa

Posty: 8

 
Moim zdaniem w Polsce najlepszym materiałem do budowy domów z bali jest sosna mazurska. Jak znajdziesz wykonawcę, który się nią posługuje masz duże szanse na sukces budowlany.

olbrzym88

Posty: 11

 
Dom drewniany mocno ci zaoszczędzi na fundamentach. Zimą też bez problemu można budować, a to uważam za ogromny plus.

grzes3345

Posty: 7

 
Możesz na początku postawić mniejszy dom, a później ewentualnie go rozbudować. Ja tak zrobiłem i budownictwo drewniane daje bardzo szybkie i mało kosztowne opcje modernizacji. Jeżeli brakuje ci pieniędzy to lepiej postawić nieco mniejszy dom z perspektywą rozbudowy.

Klarka34

Posty: 15

 
Jeżeli się boisz to wynajmij jednego wykonawcę do budowy domu drewnianego, a drugiego, niezależnego specjalistę do monitorowania prac.

Oct714

Posty: 11